Türkiye'nin koronavirüs ile gerçekleştirdiği mücadelesinin sonuçları son dönemlerde pek deiç açıcı olmuyor. Ülke gelenilde koronavirüs tedbirleri karşısında gevşemelerin olmasının bedelini Türkiye ağır şekilde ödemeye devam ediyor. Her gün artan ağır hasta sayıları gelinen durumun içler acısı görüntüsünü ortaya çıkardı.

GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU AÇIKLANDI!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından açıklanan günlük koronavirüs tablosuna göre Türkiye genelinde son 24 saat içerisinde 112.215 koronavirüs testi yapıldı. Bu testlerden 2.017'si pozitif sonuç vererek yeni vaka sayısı olarak kayıtlara geçti. Türkiye'de 11 Mart 2020'den itibaren toplam 13.217.888 koronavirüs testi yapılırken bu testlerin 361.801'i pozitif sonuç verdi.

Koronavirüs kaynaklı ölümler Türkiye'de hız kesmiyor. Son 24 saatiçerisinde 72 vatandaş koronavirüs salgını nedeniyle hayatını kaybetti. Türkiye'de bugüne kadar 9.799 kişi koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti.

İyileşen hasta sayılarında bir standart tutturan Türkiye'de son 24 saat içerisinde 1.297 koronavirüs hastası iyileşti. Bugüne kadar koronavirüs tedavisi görerek iyileşen hastaların toplam sayısı 314.390'a yükseldi.

AĞIR HASTA SAYISI ENDİŞELENDİRİYOR

Türkiye'de en çok korkulan rakam ise ağır hasta sayısı olmaya devam ediyor. Şu anda ülke genelinde 1.744 koronavirüs kaynaklı ağır hasta bulunuyor. Bu rakamın yükselmeye devam etmesi vatandaşları da yetkilileri de endişelendiriyor.

BAKAN KOCA'DAN KRİTİK UYARI GELDİ!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca son koronavirüs rakamlarını açıkladıktan sonra vatandaşlara bazı uyarılarda bulundu. Bakan Koca yapmış olduğu açıklamada, “Bugün 2.017 yeni koronavirüs hastasının tespitini yaptık. Ağır hasta sayımız da aktif hasta sayımız da artmaya devam ediyor. Bu olumsuz tabloyu olumluya çevirmek bizim elimizde. Daha önce yaptık yine yaparız. Birbirimizin hakkında saygı duyarsak ve tedbirlere uyarsak bu sinsi düşmana boyun eğmeyiz.” dedi.