Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sağlık alanında yapılan çalışmalara ve sağlanan desteğe örnek olacak, İstanbul Başakşehir Hastanesi’nin yapımı için bilgi verdi. Bir süredir yapım çalışmalarının devam ettiği hastane pek çok ülkeye de örnek olacak. Yapılan değerlendirmelere göre Avrupa’nın en büyük yoğun bakım kapasitesini içerisinde barındırdığı bildirildi.

Türkiye tüm dünyada olduğu gibi koronavirüsle mücadele vermeye devam ediyor. Verilen mücadelenin başarısı pek çok ülke için örnek teşkil ederken, sağlık alanında yapılan yatırımlar da hız kesmeden devam ediyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca sosyal medya hesabı üzerinden süreç hakkında vatandaşı bilgilendiren önemli açıklamalarda bulundu.

Açılış Tarihi İçin Geri Sayım Başladı!

Dev sağlık kompleksinin bu süreç içerisinde bölümler halinde açılması bekleniyor. Sağlık yatırımlarının en büyüğü olarak ifade edilebilecek olan hastane, pek çok hastaya aynı anda hizmet verebilecek bir yoğun bakım kapasitesine sahip. İlk etabının açılışı için geri sayım başlarken, müjdeli haber geldi. 20 Nisan tarihinde açılması bekleniyor. Koronavirüsle mücadele kapsamında da sağlık sisteminin gücüne güç katacağı düşünülüyor.

Tüm dünyada can almaya devam eden koronavirüsün bu süreç içerisinde Türkiye’deki etkileri de şeffaflıkla paylaşılıyor. Toplam can kaybının Türkiye genelinde 1.890 kişiye ulaştığı belirtilirken, sağlık sisteminin gücü bir kez daha gündeme geldi.  

isbilgisi.com