Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Güzel Haberi Böyle Duyurdu: "Yakın Bir Gelecekte Hayatımızdan Çıkacak!"

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, koronavirüs ile alakalı oalrak önemli bir değerlendirme yaptı. Bamkan Koca sosyal medya hesabından yapmış olduğu paylaşımda salgın nedeniyle takmak zorunda olunulan maskelerin hayatımızdan çıkacağını söyledi. Koronavirüs aşısı ile alakalı oalrak da bilgi veren Bakan Koca müjdeli haberlerin yakın zamanda geleceğini duyurdu.

GÜNDEM 13.11.2020 - 14:13 13.11.2020 - 14:13

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, koronavirüs slagınına dair önemli değerlendirmeler yaparak son bilgileri vatandaşlarla paylaştı. Bakan Koca sosyal medya üzerinden yapmış olduğu paylaşım ile maskelerin hayatımızdan çıkacağı müjdesini verdi.

Koronavirüs salgınının Türkiye'de etkisini ciddi bir biçimde sürdürdüğünü söyleyen Bakan Koca, “Tedbirlerimizi ihmal etmemek asli görevimiz olmaya devam etmelidir. Özgür bir şekilde nefes aldığımız günleri çok özledik. Ancak sevdiklerimiz hala koronavirüs tehdidi altında bulunuyor. Bu nedenle biz sadece kendimiz için değil sevdiklerimizin hayatları için de tedbirlerimize uymak zorundayız.” dedi.

MASKE HAYATIMIZDAN ÇIKACAK!

Yakın bir gelecekte maske takmanın zorunluluk olmaktan çıkacağını söyleyen Bakan Koca, “Yakın bir gelecekte göreceğiz ki maske takmak hayatımızdan çıkmış olacak. O gün sadece ülkece verdiğimiz büyük mücadele ve kaybettiklerimizin acı hatıraları kalacak. Koronavirüs aşısı ile alakalı olarak önemli gelişmeler yaşanıyor. COVİD-19 aşısı ile alakalı olarak güzel sonuçları bekliyoruz. Bu süreçte evimizin dışında her yerde maskemizi kuralına uygun bir şekilde takalım. Güzel günleri hep birlikte görmek istiyoruz. Lütfen kendinizi ve sevdiklerinizi milletçe bayram yapacağımız koronavirüsten kurtulduğumuz günden mahrum etmeyin.” ifadelerini kullandı.

KORONAVİRÜS ÖLÜMLERİ SÜRÜYOR

Öteyandan koronavirüs salgını Türkiye'de can almaya devam ediyor. Son 24 saat içerisinde 88 vatandaş koronavirs salgınından dolayı hayatını kaybetti. Türkiye'nin koronavirüs salgını nedeniyle kaybettiği toplam vatandaş sayısı ise 11.233 oldu. Son 24 saat içerisinde 148.482 COVİD-19 testi yapılırken bu testlerin 2.841'i yeni vaka olarak kayıtlara geçti. Toplam vaka sayısı ise 404.894'e yükseldi.

isbilgisi.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@