Türkiye ölümcül salgın koronavirüs ile başarıyla sürdürdüğü mücadelesine aynı düzlemde devam ediyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 26 Mayıs 2020 Salı gününe ait günlük koronavirüs tablosunu açıkladı. Bakan Koca'nın duyurduğu rakamlara göre Türkiye'de ölümcül salgına karşı iyi sonuçlar alınmaya devam ediyor.

Türkiye'de son 24 saat içerisinde 19.853 koronavirüs testi yapılırken bu testlerden 948'i pozitif sonuçlanarak kayıtlara yeni vaka olarak geçti. Bugüne kadar Türkiye'de 1.873.607 koronavirüs testi yapılırken bunlardan 158.762'si pozitif sonuçlandı.

İYİLEŞEN HASTA SAYISI İSTATİSTİĞİ YÜKSELİYOR

Türkiye'de iyileşen hasta sayılarında da gelişmeler yaşanıyor. Bir süredir günlük yeni koronavirüs rakamını geçen günlük iyileşen hasta sayıları bu istatistiği bugün de sürdürdü. Son 24 saat içerisinde Türkiye'de 1.492 koronavirüs hastası iyileşti. Bugüne kadar Türkiye'de iyileşen koronavirüs hastalarının sayısı 121.507'ye yükseldi.

BUGÜN 28 KİŞİ KORONAVİRÜS NEDENİYLE ÖLDÜ

Türkiye'de iyi giden tabloya göre az sayıda da olsa koronavirüs nedeniyle ölümler de gerçekleşmeye devam ediyor. Bakan Koca'nın açıkladığı koronavirüs rakamlarına göre bugün Türkiye'de 28 koronavirüs hastası hayatını kaybetti. 11 Mart'tan itibaren Türkiye'de koronavirüs nedeniyle ölen vatandaşların toplam sayısı 4.397'ye yükseldi.

Türkiye'de şu anda 739 koronavirüs hastası yoğun bakımlarda tedavi edilirken 338 koronavirüs hastası da solunum cihazlarına bağlı olarak hastalıklarına şifa arıyorlar.

isbilgisi.com