Geçtiğimiz senenin son günlerinde hızla yükselmeye başlayan enflasyon hem üreticileri hem de tüketicileri şaşkına çevirdi. Ani bir çıkış ile kısa süre içerisinde rekor seviyelere doğru yol alan enflasyon ile birlikte, gündelik yaşam şartları da aynı hızda değişmeye başladı. Gıda sektörü başta olmak üzere emlak, otomotiv, teknoloji, tekstil ve daha pek çok sektörden gelen yüksek oranlı zam açıklamaları, tüketicilerin hayatlarını resmen alt üst etti. 

Yeni dönemin başlaması ile birlikte her şeyin daha iyiye gideceğini ve sene sonunda yapılan zamların geri alınacağını umut eden vatandaşlar, 2022 yılına girildiği an itibari ile arka arkaya açıklanan yeni zamlar karşısında şaşkınlık yaşadı. Ek olarak yeni dönemin olumsuz getirilerinin de gün yüzüne çıkması, enflasyonun daha da artmasına sebep oldu.

Ekonomik alanda bu gelişmeler yaşanırken bankalar da bu duruma ayak uydurmak durumunda kaldı. Yüksek enflasyon karşısında çoğu özel banka faizleri yükseltirken kurumlar ve emekliler ile yaptıkları promosyon sözleşmelerinin içeriklerini de düzenlemek zorunda kaldılar. 

Sosyal Güvenlik Kurumu ile yapılan maaş ödemeleri protokolü kapsamında maaş hesaplarını banka bünyesine taşıyan emekliler için 10 bin TL’ye varan ek ödeme hizmetleri sunan bankalar, kurumlar ile yaptıkları promosyon sözleşmelerinde de güncelleme yapmak durumunda kaldı. Anlaşmalarının feshedilmemesi adına mevcut ekonomik şartlar çerçevesinde promosyon düzenlemesi kararı alan bankalar, rekor ödeme kararları ile son döneme damgalarını vurdu. 

Bir süredir Emniyet Genel Müdürlüğü başta olmak üzere birçok kamu kurumu ile yapılan promosyon sözleşmeleri gündemden düşmezken bir haber de Eskişehir’den geldi. Eskişehir Sağlık- Sen Şube Başkanı Hüseyin Köksal, promosyon sözleşmesinin güncellendiğini duyurdu.

ANLAŞMAYA VARILDI!

saglik-alaninda-rekor-promosyon-odemesi-eskisehir-il-saglik-mudurlugu-calisanlarina-resmen-duy (2)

Sene sonuna doğru promosyon görüşmelerinin sonuçlandığını belirten Başkan Hüseyin Köksal, yeni bir paylaşım yaparak Akbank ile anlaşmaya vardıklarını ifade etti.

Hane başına 15.000 TL ödeme yapılacak! Hane başına 15.000 TL ödeme yapılacak!

PROMOSYON TUTARI BELLİ OLDU!

Köksal yapılan anlaşma kapsamında Eskişehir İl Sağlık Müdürlüğü çalışanlarına 36 bin TL’lik promosyon ödemesinin yapılmasına karar verildiğini bildirdi.