Türkiye'de siyaset kulisleri Saadet Partisi'nin Cumhur İttifakı safına katılıp katılmayacağına dair büyük tartışmalara sahne olmaya başladı. Cumhurbaşkanı Recep tayyip Erdoğan dün sürpriz bir şekilde Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Oğuzhan Asiltürk'ü evinde ziyaret etti. Bu ziyaret ise başta Hürriyet gazetesiköşe yazarı Abdülkadir Selvi olmak üzere çok sayıda kişinin Saadet Partisi ile AK parti arasında bir ittifak görüşmesinin başlayabileceği şeklinde yorumlandı.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN AÇIKLAMA!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bugün bu konuda hakkında bir açıklama yaparak, “Sayın Oğuzhan Asiltürk benim büyüğümdür. Benim bu ziyaretim hem bir nezaket hem de bir ittifak ziyaretidir. Bu bir seçim ittifakı mı olur yoksa terörle mücadelemize bize verilen bir destek mi olur bunu süreç belirleyecek.” dedi.

SAADET PARTİSİ İTTİFAK AÇIKLAMASI!

Bu gelişmelerin ardından Saadet Partisi cephesinden de bir açıklama yapıldı. Saadet Partisi Konya Milletvekili Abdülkadir Karaduman, “Bu ziyaret yalnızca bir nezaket ziyaretidir. Bunun bir başka anlamı yoktur.” dedi.

Açıklamalarını sürdüren Abdülkadir Karaduman, “İttifak gibi bir durum sözkonusu değil. Olan bir şey yok. Biz siyasetimiz gereği kutuplaşmalara zaten karşıyız. Herkes ile oturur konuşuruz. Her görüşmeyi kalkıp ittifak olarak değerlendirmek makul bir yorum olmaz.” ifadelerini kullandı.

isbilgisi.com