Ana Sayfa DÜNYA Rusya’dan Amerika’ya Sert Uyarı

Rusya’dan Amerika’ya Sert Uyarı

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, telefonla görüştüğü meslektaşına çok sert uyarılarda bulundu.

5
0
Paylaş

Rusya Dışişleri Bakanı Amerika’nın Venezuela’nın içişlerine karışmaması konusunda oldukça sert bir uyarı yaptı. Rusya Dışişleri Bakanı Amerikalı mevkidaşı Mike Pompeo ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi.

Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov bu telefon görüşmesinde Amerikan mevkidaşını çok sert bir dille uyararak Venezuela’nın içişlerine müdahale etmemeleri konusunda uyardı. Rusya Dışişleri Bakanlığı Bu telefon görüşmesinin ardından yazılı bir açıklama yayınladı. Lavrov ve Pompeo arasında geçen telefon görüşmesinde neler konuşulduğu hakkında bilgi verildi. Rusya Birleşmiş Milletler nezdinde konuya ilişkin görüşlerini paylaştı. Ayrıca Amerika’nın ve Venezuela’ya karşı yaptırımlarını da çok sert bir dille eleştirerek mevki taşınan bildirdiği öğrenildi.

Başta Donald Trump olmak üzere Venezuela’nın iç ekonomisine ve iç işlerine karışan Amerika Birleşik Devletleri ülkede kaosa neden olmuş ve belli bir kesimi darbeye davet etmişti. Ülke içerisinde yaşanan kaos halen daha devam ediyor. Ayrıca ülkenin genel başkanı olan maduro’yu tanımadığını ilan eden Amerikan hükümeti çok sayıda ülkenin tepkisini çekmişti.

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, meslektaş ile beraber bir görüşme yaparak bu konuda oldukça net bir şekilde uyarılarda bulundu. Rusya’nın Venezuela ile ilgili tavrı son derece net ülkenin kendi sorunlarını kendi içerisinde çözmesi ve Amerika Birleşik Devletleri dahil olmak üzere hiçbir ülkenin bu olaylara karışmasını istemiyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here