Rusya İle Türkiye Anlaştı! Karayolu Taşımacılığında Süre Sınırlaması Kaldırıldı!

Rusya ile Türkiye arasında telefonla yapılan görüşmeler sonrasında Karayolu taşımacılığı sürelerinin uzatılmasına karar verildi. Karşılıklı olarak yapılan nakliyelerde görevlilerin ülkelerde olma sürelerinin uzatılması ekonomiye de katkı sağlayacak.

EKONOMİ 16.05.2020 - 17:27 16.05.2020 - 17:27

Rusya ile Türkiye arasında karşılıklı olarak yürütülen görüşmelerin sonuç verdiği ifade edildi. Rusya Ulaştırma Bakanlığı tarafından yazılı bir açıklama yapıldı ve Türkiye ile olan görüşmeler hakkında bilgi verildi. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu ile telefonda yürütülen görüşmeler sonrasında tarafların uzun sürenin ardından anlaşmaya vardıkları belirlendi.

Karşılıklı Olarak Süreler Uzatıldı

İki ülke arasında ticaretin devam ettiği kara yolu taşımacılığında ülkelerde kalma süresinde bir kısıtlama bulunuyordu. Bu kısıtlama özellikle pandemi sürecinde çeşitli tartışmalara neden olmuştu. Bazı mağduriyetlerin yaşanmasının ardından bu durum iki ülke arasında değerlendirildi.

Olumlu olarak yapılan görüşmelerde anlaşmaya varıldı. Rus ve Türk şoförlerinin karşılıklı olarak gerçekleştirdikleri nakliyeler süresince ülkede kalma sürelerinin uzatılmasına ve kısıtlamaların kaldırılmasına karar verildi. Anlaşmanın ticarete katkı sağlaması ve geliştirmesi de bekleniyor. İki ülke arasında yapılan anlaşmaların pandemi sürecinde ekonominin gelişmesi içinde olumlu bir adım olduğu ifade ediliyor.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@