Ana Sayfa DÜNYA Rus Araştırmacılar Antartika’da Kayıp Bir Şehir Olduğunu İddia Ediyor

Rus Araştırmacılar Antartika’da Kayıp Bir Şehir Olduğunu İddia Ediyor

Rus araştırmacılar Antartika’da kayıp bir şehir olduğunu düşünüyor. Bölgede yapılacak incelemelere NASA ekipleri de katılacak.

7
0
Paylaş

Rusya antartika’nın bazı bölgelerinde bilimsel çalışmalar yapıyor. Buzulların altında antik bir kayıp kent olabileceği iddia edildi. YouTube kanalında yayınlanan bir belgesele göre Rusya’nın Antartika’daki bilimsel araştırmaları yaptığı bir bölgede buzulların altında bir anomali keşfedildi.

Bunun da kayıp bir antik şehre işaret etmesi oldukça muhtemel Vostok istasyonunda doğusunda buzul kütlesinin Yaklaşık 4000 metre aşağısında bir göl bulundu. Deniz seviyesinin 500 metre altında olduğu tahmin edilen gölün oldukça farklı bir yapısı var. Gölün altında 15 milyon yıllık 3500 den fazla canlı türünün rastlandığı düşünülüyor. belgesel de ayrıca 15 milyon yıl öncesine dayanan canlı bakteri örneklerinin bulunduğu söylendi. Belgeselde ayrıca Amerikan Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi’nden (NASA) uzmanlarının da bölgede çalışma yapmak istediklerine dair bilgiler yer aldı.

NASA Bölgede Araştırma Yapacak

NASA’nın bir yetkilisi konu ile ilgili önemli bir açıklama yaptı. NASA’nın Jet itici Güç Laboratuarı Güneş Sistemi Keşfi Bölümü uzmanlarından olan Kevin Hand buzulların altına saklanmış su birikintisinin Güneş ile herhangi bir temasının olmadığını söyledi.

Rusya’nın bu iddiaları şu an için tamamen hayalin ötesine geçmiş değil antartika’nın buzullarının altında kayıp şehrin olup olmadığını araştırmak için NASA’nın en önemli çalışanları bu bölgeye gidecek. Çok daha detaylı bilgi NASA’nın çalışmasının ardından ortaya çıkacak Rusya bu bölgede oldukça uzun yıllardır çalışmalarını sürdürüyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here