Türkiye'nin otomobili TOGG'un fiyatı ne kadar olacak? Türkiye'nin otomobili TOGG'un fiyatı ne kadar olacak?

Bugün Radyo Televizyon Üst Kurulu tarafından yapılan açıklama ile birlikte deprem bölgelerinde bulunan yayıncıların mali yükümlülüklerinin 6 ay kadar ertelendiği öğrenildi. Konya'da gerçekleştirilen  İç Anadolu Bölgesi Yerel ve Bölgesel Yayıncılar Buluşmasında yaptığı açıklamada değinilen konuda Kahramanmaraş merkezli meydana gelen iki depremin ardından depremden etkilenen 11 ilde yayıncılık yapan kuruluşların mali yüklerinin hafifletileceği öğrenildi. 

RTÜK AÇIKLAMA YAPTI! 

Depremden etkilenen 11 il için geçerli olacak olan bu karar ile birlikte karar hakkında açıkalamalarda bulunan Radyo Televizyon Üst Kurulu Başkan Vekili Orhan Karadaş şu ifadelere yer verdi; 

"Buralarda çalışan arkadaşlarınızın kayıpları büyük oldu. Hem canlarını, hem yakınlarını, hem işlerini kaybettiler. Bazılarının cihazları ağır hasar aldı, yayınlarını durdurmak zorunda kaldılar. Üst kurulumuz deprem bölgesindeki yayıncıların mali yükümlülüklerini 6 ay erteledi. 11 ilde faaliyet gösteren tüm radyo, televizyonların frekans, kanal ve yıllık kullanım ücretlerini, kablo, uydu lisans taksitlerini ve gecikme zamlarını 6 ay öteledi. Şubat, mart, nisan, mayıs ve haziran aylarını kapsayan düzenlemeye göre yayıncıların reklam gelirindeki üst kurul payı 6 ay boyunca tahsil edilmeyecek."

Yapılan bu açıkalmalar ile yayıncılıklara 6 ay kadar ödeme kolaylığı tanınacağını ve erteleneceğinden bahsedilirken "Türkiye'de yayıncılık alanında, özerk ve bağımsız bir otorite olarak RTÜK, bir yandan radyo televizyon yayıncılığı gibi dikkate değer ve hassas bir alanı düzenleyen, öte yandan bu alanın demokratik, özgürlükçü ve kamu yararı kavramını göz önünde tutacak bir biçimde işlemesi için belirli ilkeler koyarak medya politikaları bağlamında merkezi organlardan biri olarak düzenleyici ve denetleyici bir çerçeve çizmiştir." şeklinde yerel ve bölgesel basın sürecin de bahsedildi.