Ana Sayfa SPOR Rıza Kayaalp Rekorla Birinci Oldu

Rıza Kayaalp Rekorla Birinci Oldu

Rıza Kayaalp 130 kiloda Avrupa Şampiyonu oldu.

8
0
Paylaş

Rıza Kayaalp grekoromen stil 130 kilo da altın madalya kazandı. Gürcü rakibini finalde yenmeyi başaran rıza Kayaalp Avrupa Güreş Şampiyonası’nda altın madalyayı yine kimseye kaptırmadı.

Rıza Kayaalp’i ilk tebrik eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan oldu. Romanya’nın başkenti Bükreş’te düzenlenen grekoromen stilde mindere çıkan Rıza Kayaalp Gürcü rakibini 3-0 yendi. Üst üste 8 toplamda 9 kez Avrupa şampiyonu olmayı başardı.

Rıza Kayaalp bu Zaferi ile birlikte Avrupa şampiyonalarında en fazla altın madalya kazanan sporcu olmayı da başardı. Daha önce bu rekor Hamza Yerlikaya’ya aitti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan rıza Kayaalp’in altın madalya kazanmasının ardından telefonla arayarak kendisini tebrik etti.

Ayrıca Rıza Kayaalp Romanya’da Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu da yalnız bırakmadı. Müsabakayı yerinde izleyen Kasapoğlu Avrupa şampiyonu olan sporcumuzu müsabakanın ardından tebrik etti.

Recep Tayyip Erdoğan’a bir telefon görüşmesi gerçekleştiren Rıza Kayaalp “Sayın Cumhurbaşkanımız sağ olsun bize her zaman destek oluyor. Finale gelen Sayın bakanımıza da teşekkür ediyorum. Bu sevinci Türk halkına yaşattığım için son derece mutluyum.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here