Reuters'ten Hem Kabine Değişikliği Hem Binali Yıldırım İddiası!

Dünyaca ünlü haber ajansı Reuters tarafından Binali Yıldırım iddiası ortaya atıldı. AK Parti'den üst düzey yetkili bir isme dayandırılan iddiaya göre Binali Yıldırım Ekonomiden Sorumlu Cumhurbaşkanı Yardımcısı olacak. İşte şok iddia ile alakalı tüm detaylar...

GÜNDEM 09.11.2020 - 14:42 09.11.2020 - 14:42

Türk ekonomisi görevden almalar ve istifalar ile büyük bir şokun ilk etkisini atlatmaya çalışırken artık ülke ekonomisinin yönetimi ile alakalı kimlerin görevlendirileceği merak konusu oldu. Bu konuda çeşitli iddialar ortaya atılırken dünyaca ünlü haber ajansı Reuters de Binali Yıldırım iddiasında bulundu.

Reuters'in Ak Parti'den yetkili bir isme dayandırdığı iddiasına göre Binali Yıldırın yeni bir görevlendirmeyle Ekonomiden Sorumlu Cumhurbaşkanı Yardımcısı olacak. Bu konuda gün içerisinde önemli gelişmelerin olabileceğinin sinyali verilirken AK Parti MKYK toplantısına dikkat çekildi.

BİNALİ YILDIRIM İDDİASI!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da katılacağı AK Parti MKYK toplantısında yaşanan son gelişmeler değerlendirilerek kabine revizyonu ile alakalı tartışma yapılacak. Ayrıca MKYK üyelerine Ekonomiden Sorumlu Cumhurbaşkanı Yardımcılığı kurulduğu ve Binali Yıldırım'ın bu göreve getirildiği açıklanacak.

DOLAR KURUNDAKİ DÜŞÜŞ İSTİFAYA DESTEĞİ ARTTIRDI!

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın istifasının ardından dolar kurunun tepetaklak olması ise AK Parti'nin bu istifaya yaklaşımında belirleyici olduğu iddia edildi. İstifa kararının ardından bu durumu yanlış olarak yorumlayan AK Parti kurmayları dolar kurunun geldiği pozisyonla beraber tam aksini düşünmeye başladılar.

KABİNE DEĞİŞİKLİĞİ İDDİASI!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan dün akşamdan itibaren İstanbul'daki evinde çok kritik görüşmeler gerçekleştirdi. Yeni Hazine ve Maliye Bakanı'nın kim olacağı merakla beklenirken sürpriz bir kabine değişikliği de gündeme geldi. Reuters'in iddiasına göre Cumhurbaşkanı Erdoğan çok sayıda bakanlıkta radikal değişimlere imza atacak. Halktan kopuk kalan ve bürokrasi ile vatandaşı karşı karşıya bırakan tüm bakanlar kızağa çekilecek.

Öte yandan Cumhurbaşkanı Erdoğan bugün İstanbul'dan Ankara'ya hareket etti. Ankara'da kritik görüşmelerini sürdürecek olan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın çok önemli açıklamalara imza atması bekleniyor.

isbilgisi.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@