Ana Sayfa TEKNOLOJİ Retro Oyunlara SEGA’da Katılıyor

Retro Oyunlara SEGA’da Katılıyor

Sega da retroya dönüyor. Eylül ayında konsol satışa çıkacak.

6
0
Paylaş

Retro oyunlar son dönemde oldukça moda SEGA da bu furyaya katılma kararı aldı. 19 Eylül’den itibaren satışlar başlıyor. Ön sipariş almaya başlayacak olan SEGA, 40 oyun yükleyerek satış yapacak.

SEGA daha önce yaptığı açıklamada oyun konsolunun 2018 sonunda piyasaya sürüleceğini söylese de bu gerçekleşmemişti. 2019’un ikinci yarısında oyun konsolu satışa çıkıyor. Teknik olarak microUSB üzerinden güç alacak konsol, 720p çözünürlük sunan bir HDMI çıkışlı olacak.

Oyun konsolu Amerika’da çıkacak mı henüz belli değil Japonya’da tek gamepad ile alınmak isterse yaklaşık olarak 60 dolar karşılığında alınabilecek Eğer çift gamepad ile alınmak isterse de oyuncuların 80 dolar ödenmesi gerekiyor. konsolda oyun indirme ya da kartuş takma gibi şansınız yok 40 oyun yüklü şekilde gelecek ve klasik oyunlar barınılacak. Sonic the Hedgehog 2, Shining Force, Gunstar Heroes and Comix Zone, Space Harrier II, Puyo Puyo 2, Rent-a-Hero, Castlevania Bloodlines, Altered Beast ve Powerball olarak sıralanmış.

Sony’nin giden kötü performansına rağmen SEGA’dan oldukça mutlu olduğu biliniyor. Sega kısa süre önce de Genesis Mini için ön sipariş almaya başlamıştı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here