Resmi Gazete'de Yayımlandı! Tarım Ve Orman Bakanlığı Sınavsız, Noter Kurasıyla 2100 İşçi Alımı Yapacak!

Tarım ve Orman Bakanlığı'na 2020 ve 2021 yılında alınacak olan işçilerin işe alımları ile alakalı olarak çok önemli bir gelişme yaşandı. Resmi Gazete'de yayımlanan yönetmelik değişikliği işçi alımlarında sınav şartını tamamen kaldırdı. Tarım ve Orman Bakanlığı işçi alımları nasıl yapılacak? Tarım ve Orman Bakanlığı 2021 yılında kaç işçi alacak?

İŞ İLANLARI 04.11.2020 - 10:57 04.11.2020 - 10:57

Kamu kurumlarında işçi alımlarına yönelik çok önemli bir değişikliğe imza atıldı. Resmi Gazete'de bugün yayımlanan Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik ile Tarım ve Orman Bakanlığı'na 2020 ve 2021 yılında alınacak olan işçilerin işealımlarındaki sınav şartı kaldırıldı.

HANGİ KADROLAR İÇİN SINAV ŞARTI KALDIRILDI!

Yapılan bu yönetmelik değişikliği ile 2020 ve 2021 yıllarında Tarım ve Orman Bakanlığı'nda istihdam edilecek olan temizlik hizmetleri, tarım ve orman hizmetleri, güvenlik ve koruma hizmetleri, bakım ve onarım hizmetleri birimlerinde işçi alımlarında adaylar sınava tabi tutulmayacaklar.

TARIM VE ORMAN BAKANLIĞI İŞÇİ KADROSU İŞE ALIM SÜRECİ NASIL OLACAK?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzası ile yapılan değişikliğe göre Tarım ve Orman Bakanlığı'na alınacak olan işçiler noter kurasıyla belirlenecek. Noter kurasında tüm başvuru sahipleri arasından açık iş sayısı kadar asıl ve yedek adaylar belirlenecek. Belirlenen adaylar daha sonra bir değerlendirmeye tabi tutulacaklar. Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından yapılacak olan bu değerlendirmede gerekli şartları taşımayan adayların yerine yedek adayların işe alımları gerçekleştirilecek.

Tarım ve Orman Bakanlığı 2020 yılında 600 işçi alımı ve 2021 yılında ise 1500 işçi alımı yapacak. Bu alımlar yapılan yönetmelik değişikliği ile sınavsız, noter kurası ile gerçekleştirilecek. Sınav yapılmayacak olması nedeniyle açılacak olan kadrolara yoğun bir talep gösterilmesine kesin gözüyle bakılıyor.

Kamu iş ilanları haberlerini anlık olarak takip etmek isterseniz:

Android uygulamamız için TIKLAYINIZ

İOS uygulamamız için TIKLAYINIZ

isbilgisi.com

Yorumlar (1)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@