Ramazan ayının gelmesine günler kala kırmız et ve beyaz et fiyatlarının ne olacağı merak konusu oldu. Her yıl Ramazan ayı öncesinde yapılan zamlı fiyatların koronavirüs salgını süresince yeniden gerçekleştirilip gerçekleştirilmeyeceği merak ediliyordu. Hükümet ekonomiyle mücadele ederken bu süreçte Ramazan ayında da vatandaşların zor zamanlar yaşamasını engellemek için gerekli desteklere devam edeceğini açıklamıştı.

Türkiye  Kasaplar Federasyonu Başkan Vekili ve Antalya Kasaplar Odası Başkanı Osman Yardımcı, konu hakkında vatandaşın yüzünü güldüren açıklamalarda bulundu. Durumu fırsata çevirmeyeceklerini bildiren Kasaplar Birliği, Ramazan ayı boyunca hem kırmızı ete hem de beyaz ete zam gelmeyeceğinin altını özellikle çizdiler.

Ramazan Ayında Ete Zam Yapılmayacak!

Koronavirüs salgını nedeniyle fiyatlarda meydana gelen artışın üzerine yeni bir Ramazan zammının geleceğinden endişe eden vatandaşlar harekete geçtiler. Gerekli hijyen kurallarının alındığı ve kasaplara müşterilerin tek tek alınarak sosyal mesafeye dikkat edildiği özellikle belirtildi.

Vatandaşlara Ramazan ayı boyunca etlerin kasaptan alınması konusunda uyarılar yapıldı. Bu süreçte herhangi bir zammın yapılmayacağı, fırsatçılık yapmaya çalışan işletmelerin tespit edilmesi halinde gerekli şikayetlerin yapılabileceğinin altı özellikle çizildi.

Her et türünün fiyatının birbirleriyle aynı olmasının beklenmesinin mantıksız olacağının altı çizilirken, fiyatların Ramazan öncesiyle aynı kalması planlanıyor.