QNB Finansbank kredili mevduat hesabı kişilerin hem anlık nakit ihtiyaçlarını karşılayabilmelerine hem de düzenli ödeme talimatı verdikleri faturalarının ödenmeme riskinin ortadan kaldırılmasına imkan tanıyor.

QNB Finansbank Kredili Mevduat Hesabı Nasıl Açılır?

QNB Finansbank’ta kredili mevduat hesabı açmak için banka müşterilerinin vadesiz hesaplarına kredili mevduat hesabı tanımlanması konusunda bir talep oluşturması yeterli. Çok kısa bir incelemeden sonra söz konusu kredili mevduat hesabı müşterinin vadesiz hesabına bağlanıyor. Diğer yandan yine aynı bankacılık kanalları ile müşteri istediği zaman kredili mevduat hesabının limitini arttırma başvurusu yapabiliyor veya kredili mevduat hesabını kapatabiliyor.

QNB Finansbank Kredili Mevduat Hesabı Kimler Açabilir?

QNB Finansbank’ta kredili mevduat hesabı açabilecek kişiler banka müşteri olarak görülebilir. QNB Finansbank kredili mevduat hesabı açabilmek için herhangi bir QNB Finansbank şubesine giderek vadesiz mevduat hesabı açtırmak gerekiyor. Diğer yandan bu küçük de olsa bir kredi olduğu için 18 yaşından büyük olmak da gerekiyor.

QNB Finansbank Kredili Mevduat Hesabının Özellikleri Nelerdir?

QNB Finansbank’ın kredili mevduat hesabı müşterilerinin hızlı nakit ihtiyaçlarına cevap vermek için kullanılan bir hesap türü. Kredi hesabı özelliği taşısa da kredili mevduat hesabı normal bir krediden çok daha esnek ve özellikle düşük miktarlı ve kısa süreli kullanımlarda ihtiyaç kredisinden çok daha avantajlı. Diğer yandan hesap gecikmeye düşmedikçe uygulanan faizler son derece uygun.

QNB Finansbank Kredili Mevduat Hesabına Uygulanan Faiz Oranları Nedir?

QNB Finansbank’ta kredili mevduat hesabı açanlara uygulanan faizler ek hesaplar için belirlenmiş olan aylık %1,4 oranındaki faiz üzerinden günlük olarak uygulanır. Diğer yandan gecikme faizi ise aylık %1,4 seviyesindedir. Taksitli ek hesapta da bu faiz oranları aynı şekilde uygulanır. Gecikme faizi normal ek hesapta 30 gün ödememe halinde taksitli ek hesapta ise herhangi bir taksitin 2 ay üst üste ödenmemesi halinde uygulanır.

Örnek olarak kredili mevduat hesabından 500 TL para çeken bir kişinin ödeyeceği tutar kaç günde ödeme yaptığına göre aşağıdaki gibi değişebilir:

  • Kredili mevduat hesabından çekilen 500 TL paranın 1 gün sonra ödenmesi durumunda faiz ile beraber 500,28 TL ödenecektir.
  • Kredili mevduat hesabından çekilen 500 TL paranın 3 gün sonra ödenmesi durumunda faiz ile beraber 500,84 TL ödenecektir.
  • Kredili mevduat hesabından çekilen 500 TL paranın 7 gün sonra ödenmesi durumunda faiz ile beraber 501,96 TL ödenecektir.
  • Kredili mevduat hesabından çekilen 500 TL paranın 10 gün sonra ödenmesi durumunda faiz ile beraber 502,80 TL ödenecektir.
  • Kredili mevduat hesabından çekilen 500 TL paranın 15 gün sonra ödenmesi durumunda faiz ile beraber 504,20 TL ödenecektir.
  • Kredili mevduat hesabından çekilen 500 TL paranın 20 gün sonra ödenmesi durumunda faiz ile beraber 505,60 TL ödenecektir.
  • Kredili mevduat hesabından çekilen 500 TL paranın 30 gün sonra ödenmesi durumunda faiz ile beraber 508,40 TL ödenecektir.

QNB Finansbank Kredili Mevduat Hesabı Limitleri Nelerdir?

QNB Finansbank’ta kredili mevduat hesabı açanların hesap limitleri genel olarak 1000 TL veya yakın tutarda kişilerin aylık ödemelerini aksatmayacak kadar belirleniyor. QNB Finansbank kredili mevduat hesabı aylık faiz oranı ihtiyaç kredisinden daha yüksek olan ve vade süresi çok kısa bir nakit imkanı. Bu açıdan ihtiyaç kredisi gibi kullanılmaması gerekiyor.

isbilgisi.com