Ana Sayfa DÜNYA Putin’den Korkutan Sözler

Putin’den Korkutan Sözler

Putin INF anlaşmasından çekilen ABD’ye sert mesajlar gönderdi. Bizde gereken adımları atacağız açıklamasında bulundu.

6
0
Paylaş

Rusya devlet başkanı Vladimir Putin Amerika’ya rest çekti. INF anlaşmasından çekilme kararı alan Amerika’ya karşı oldukça sert sözler sarf eden Viladimir Putin Rusya yalnızca füzelerin konuşlandırıldı bölgede değil konuşlandırma kararı alınan yerleri de artık hedef alacak açıklamalarında bulundu.

Amerika’nın INF çekilmesinin ardından Viladimir Putin Amerika Tomahawk füze sistemini Romanya ve Polonya da kurarak anlaşmayı kendisi ihlal etti. Daha sonra da bizi suçladı bu kesinlikle yanlış Amerika kendi füzelerini Avrupa’ya yerleştirmeye devam ederse biz de buna karşılık olarak adımlar atmaya devam edeceğiz. Putin Avrupa Birliği’nin Rusya ile düzgün siyasi ve ekonomik ilişkileri sürdüreceğine de inanıyor. Bu konuyla alakalı Avrupa Birliği’ne her zaman güvendiklerini dile getiren Viladimir Putin kesinlikle onlara güveniyoruz. Anlaşmalara sadık alacaklarından hiç şüphemiz yok açıklamalarında bulundu.

Ayrıca Rusya’nın dış politikaları da değerlendiren Viladimir Putin Rusya her zaman ortak pazarlar oluşturmak için çalışacak biz bu konuda Rusya Çin ve Hindistan ile ilişkilerin geliştirilmesi konusunda kesinlikle pozitif adımlar atmaya devam edeceğiz.

Viladimir Putin Ayrıca Rusya’da yoksulluk oranı düşen düşeceğini söyledi. Geçen sene yoksulluk yaklaşık 40 milyondu bu sene ise 19 milyona düştü yoksulluk sorununu çok hızlı bir şekilde halletmemiz gerekiyor açıklamalarında bulundu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here