Ana Sayfa TEKNOLOJİ PUBG Oynama Diyen Ailesine Kızarak İntihar Etti

PUBG Oynama Diyen Ailesine Kızarak İntihar Etti

PUBG oyunu 16 yaşındaki bir gencin hayatını kaybetmesine neden oldu.

5
0
Paylaş

Battle Royale oyunları her geçen gün hayatımıza daha fazla girmeye devam ediyor. özellikle PUBG oyunu bu alanda başı çekiyor. Hindistan’da 16 yaşındaki bir genç PUBG oynamasına izin vermeyen ailesine kızarak yaşamına son verdi.

PUBG oynamayı bırakıp ders çalışmasını söyleyen ailesine kızan 16 yaşındaki genç intihar etti. gencin Babası da yapmış olduğu açıklamada oyunun yasaklanmasını istiyor Hindistan’da oldukça ağır bir eğitim sistemi var ve herkes iyi bir eğitim almak zorunda. Bu nedenle de gençlerin üzerinde çok fazla baskı var. Hintli bir baba PUBG oynamayı bırakmasını söyledi. Oğlunun oyun yüzünden kaybetti. İngilizce sınavına çalışmasını söyleyen baba oğlunun hayatını kaybetti PUBG oyunu yasaklanmasını istiyor.

Hindistan’da bu oyun bazı bölgelerde yasaklanmış durumda şiddet ve davranış cesaretlendirmesi nedeniyle bazı bölgelerde bu oyunun oynanması yasak. Hindistan’da yer alan yasaklar nedeni ile 20 kadar genç oyun oynadığı için veya yasağı çiğnediği için gözaltına alınmıştı.

İnsanlar ise bu konuda tamamen ikiye bölünmüş durumda. bir kısmı oyunu suçlarken diğerleri de oyunu saklamanın bir çözüm olmadığını düşünüyor. ayrıca oyunun daha pahalı olması ya da oyun süresinin kısıtlanması da bir çözüm olarak düşünülüyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here