Ana Sayfa TEKNOLOJİ PUBG Bir Ülkede Daha Yasaklandı

PUBG Bir Ülkede Daha Yasaklandı

PUBG yasaklarına bir ülke daha katıldı.

4
0
Paylaş

Battle Royale oyunlarını babası olarak nitelendirilen PUBG bir ülkede daha yasaklandı. Nepal internet yasaklarına bir yenisini daha ekledi ve oldukça popüler olan PUBG’yi tamamen yasakladı.

Nepal’de ki bu yasak bilgisayar ve mobil sürümleri içeriyor. Tabii daha önce de Hindistan ve diğer ülkelerde yasaklanmıştı. Konuyla alakalı bir hamlede Nepal’den geldi. Kamu davası sonucunda Nepal’de PUBG erişimi yasaklanacak. Yetkililer internet servis sağlayıcıları oyun erişimleri kapatılması konusunda yetki verdi.

PUBG bütün dünyada oldukça ilgi çeken bir oyun Nepal yetkilileri bu konuyla alakalı yapmış olduğu açıklamada ebeveynlerin şikâyetlerinden dolayı böyle bir düzenlemeye gittiklerini açıkladı. Oyundaki şiddetin gerçeğin yansıtılmasını mümkün olabileceğini söyleyen yetkililer çocukların gerçek hayatta agresif tavırlar sergilediğini düşündükleri için böyle bir karar aldıklarını duyurdu.

PUBG birçok insan tarafından oynansa da daha önce Hindistan’da da yasaklanmıştı. Hindistan’da bazı bölgelerde şu an için yasak devam etse de ülke genelinde PUBG oyunu oynanabiliyor. Ülkemiz içinde de Türk Silahlı Kuvvetleri oyunu teröristler tarafından istihbarat amaçlı kullanılabileceğini ifade etmişti. Türk Silahlı Kuvvetleri askerleri PUBG mobil konusunda uyarmış ve dikkatli olmalarını söylemişti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here