Son günlerde devreye konulan maske zorunluluğu sonrasında  PTT'den çok  önemli bir adım geldi. Sağlık Bakanlığı ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığının ortaklaşa almış olduğu ortak karar sonrasında , PTT internet ortamında verilecek sipariş ile birlikte, ücretsiz olarak maske temini sağlanacağını ve ücretsiz kargo ile yollanacağını duyurdu.

ÜCRETSİZ MASKEYE BAŞVURMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu tarafından öneri olarak hükümete sunulan ve Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklanan son tedbirler sonrasında bilindiği gibi pazar,market ve toplu taşıma araçları gibi yerlerde maske takma zorunluluğu getirilmişti.

BELEDİYELER ÜCRETSİZ DAĞTIMA BAŞLADI

Bu zorunluluk sonrasında, artan salgının önüne geçebilmek için belediyeler ve zabıtalar pazar,market ve toplu taşıma araçları girişlerinde ücretsiz maske dağıtımına başlamışlardı. Bu önlem sonrasında bir sevindirici adım da PTT'den akşam saatlerinde geldi.

PTT ÜCRETSİZ MASKE DAĞITIMINA BAŞLIYOR

Akşam saatlerinde soayl medya hesabı üzerinden açıklama yapan PTT, Sağlık Bakanlığı ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığının ortaklaşa almış olduğu ortak karar sonrasında vatandaşlara ücretsiz maske dağıtımına başlayacağını duyurdu. Yapılan açıklamaya göre, Haftalık her bir kişiye haftalık bir paket (içinde 5 adet olacak şekilde) ücretsiz PTT kargo ile evlere kadar dağıtılacaktır. 

BAŞVURMAK İÇİN TIKLAYINIZ

AİLE ÜYELERİ İÇİN DE MASKE TEMİN EDİLEBİLECEK

PTT tarafıbndan yapılan açıklama ayrıca, "Aile üyeleri için maske temin etmek isterseniz, aile üyelerine ait bilgileri form üzerinden doldurarak onlara da ücretsiz maske temin edebilirsiniz" ifadelerine yer verildi.

ÜCRETSİZ MASKE NASIL TEMİN EDİLECEK

PTT tarafından dağıtılacak ücretsiz maskeye başvurmak isteyen vatandaşlar online ortamda 'ePttAVM' üzerinden TC Kimlik numaraları ile giriş yaparak , başvuruda bulanabileceklerdir. Bu karardan 65 yaş üstü ve 20 yaş altı sokağa çıkma yasağı bulunan kişiler yararlanamacaklardır.

isbilgisi.com