PTT ve ATM'den Başvuru İle Birlikte 600 TL Almak Mümkün..! Devlet Veriyor..!

Devlet tarafından verilmekte olan birçok destek bulunmaktadır. destekler belirli konularda vatandaşları teşvik etmek gerekçesiyle veya direk olarak vatandaşlara yardım için uygulanmaktadır. Bu yardımlardan birisi de çocuk yardımı olarak bilmekte olduğumuz yardımdır.

DEVLET DESTEKLERİ 20.01.2021 - 08:00 20.01.2021 - 08:00

Devlet tarafından verilmekte olan birçok destek bulunmaktadır. destekler belirli konularda vatandaşları teşvik etmek gerekçesiyle veya direk olarak vatandaşlara yardım için uygulanmaktadır.

Bu yardımlardan birisi de çocuk yardımı olarak bilmekte olduğumuz yardımdır. Yardım;

-Annenin ilk çocuğunun olması durumunda 300 TL şeklinde ödenmektedir
-Annenin ikinci çocuğunun olması durumunda 400 TL şeklinde ödenmektedir
-Annenin üçüncü çocuğunun olması durumunda 600 TL şeklinde ödenmektedir
-3 çocuktan sonra olan her çocuk için 600 TL yardım sağlanmaktadır.

Başvuru şartları

Başvuru için her hangi bir şart aranmıyor. Paranın ödenmesi için yapılması gereken annenin doğum raporuyla birlikte müracaat da bulunması. Yapılan müracaat ile birlikte miktar direk anne adına PTT üzerinden yapılmaktadır. Başka birisi üzerinden bu ödeme yapılmayacaktır.

Yardım Periyodik Olarak mı Yapılıyor?

Yardım Periyodik olarak yapılmamaktadır. Yapılacak olan yardım tek seferlik olarak sağlanmaktadır. Ayrıca yardımdan canlı doğum yapan anneler faydalanabilir. Bunun dışında başvuru yapılması da mümkün olmayacaktır.

Hayır, Doğum Yardımı bilindiği üzere canlı doğumlar için olmaktadır. Böylece canlı doğum yapmanız ve ilgili nüfus müdürlüğünde Kimlik Paylaşım Sisteminde bilindiği üzere kayıt işleminin tamamlanmasının akabinde başvuru yapabilirsiniz.

Ödeme anneye yapılmaktadır. Doğum esnasında yaşanacak bir sıkıntı sonucu annenin vefa etmesi durumunda bu ödemenin baba tarafından alınması mümkün olacaktır. Ayrıca yardımın alınması için anne ve babanın Türk vatandaşı olması gerekmektedir.