PTT ve Aktif Bank Güçlerini Birleştirdi! Acil İhtiyaç Kredisi için Başvurular Başladı..

PTT ve Aktif Bank arasında bir süredir devam eden anlaşma sonuçlandı. Acil ihtiyaç kredisi ve kolay ödeme yöntemleri ile birlikte her vatandaş nakit ihtiyacını karşılayabilecek.

KREDİ 14.08.2021 - 11:35 14.08.2021 - 11:35

Ekonomide meydana gelen dalgalanmalar pandemi ile birlikte pek çok vatandaşın olumsuz etkilenmesine neden oldu. İşten çıkanlar, maaşını alamayanlar ya da pandemi nedeniyle gelir kaybı yaşayanlar için süreç oldukça zorlayıcı geçmeye devam ediyor. Bankalar ise bu süreçte arka arkaya düzenlemiş oldukları kredi kampanyaları ile birlikte vatandaşın acil nakit ihtiyaçlarına en uygun çözümü bulmaya çalışıyorlar.

Son dönemlerde PTT kredi süreci hakkında harekete geçti. Şube ağını genişletmeye devam ederken vatandaşın ihtiyacına yönelik ihtiyaç kredisi vereceğini duyurdu. Bu konuda bir süredir Aktif Bank ile görüşmeler devam ediyordu. Sonunda hem emekliler için hem de çalışanlar için özel fırsatlar sağlanmış oldu.

PTT VE AKTİF BANK EMEKLİLERİ UNUTMADIĞINI KREDİ KAMPANYASI İLE GÖSTERDİ

4-6

Aktif Bank ile PTT arasında imzaların atılmasının ardından uzun zamandır beklenen ihtiyaç kredisi kampanyası da piyasaya sürülmüş oldu. PTT üzerinden emekli maaşını alan vatandaş için 80 bin lira limitli bir kredi hazırlandı. Bu kredinin 36 ay vadeli olarak ödenebileceği açıklandı.

Daha küçük ihtiyaçları için kredi çekmek isteyen vatandaşlara 5 bin lira kredi de veriliyor. Yine 36 ay vadeli olarak ödenen bu kredi kampanyası ile birlikte emekliler zorlanmadan aylık küçük taksitlerle acil ihtiyaçlarını karşılayabilecekler.

Aktif Bank tarafından verilen kredi kampanyası PTT şubeleri üzerinden başvuru yapılarak alınabilecek. Acil nakit kredi kampanyasının faiz oranı açıklandı. Yüzde 2.59 faiz oranlarından başlayarak kredi verileceği duyuruldu.

AKTİF BANK VE PTT KOLAY İHTİYAÇ KREDİSİ BAŞVURUSU NASIL YAPILACAK?

Aktif Bank ve PTT arasında yapılan iş birliği sonrasında verilen kredi kampanyası için sadece kimlik belgesi yeterli olacak. Gelir belgesi, kefil ya da teminat gibi uzun prosedürlere gerek kalmadan PTT şubeleri üzerinden başvuru gerçekleştirilebilir.

Başvuru anında değerlendirmeye alınmakta olup, olumlu olarak değerlendirilmesi halinde ise onaylanan tutar PTT hesabına yatırılmaktadır.