Ana Sayfa TEKNOLOJİ PTT Messenger Hakkında Yaşanan Son Gelişmeler

PTT Messenger Hakkında Yaşanan Son Gelişmeler

Geçen yıl piyasaya çıkan PTT Messenger hakkında son durum ne? Beta olarak yayınlanan PTT Messenger’a ne oldu?

5
0
Paylaş

Geçtiğimiz yıl bugünlerde tanıtılan PTT Messenger’a ne oldu? Türkiye’de büyük gündem yaratan ve mesajlaşma uygulaması olarak da anılan PTT Messenger hakkında yaşanan son gelişmeleri sizler için hazırladık.

WhatsApp’a rakip olan PTT Messenger şu anki son durumun hakkında birçok işi bilgi sahibi değil. SMS gibi haberleşme teknikleri artık çok az insan tarafından tercih ediliyor. whatsApp gibi uygulamaların ekseninde şekillenen mesajlaşma yöntemlerini bir yenisi de PTT Messenger olarak gelmişti.

Son Durum Ne?

Her mesajlaşma uygulamasının kendine özel eklentileri var. Ancak temel olarak metin ses ve görüntü verisi olarak ya da seçtiğimiz kişilere mesaj göndermeye yarıyor. Geçtiğimiz yıl 5 Şubat 2018 tarihinde Bakanlar Kurulu toplantısında PTT Messenger ülkemiz adına büyük bir marka olarak tanıtılmıştı. Dönemin başbakanı olan Binali Yıldırım tarafından ilk defa kullanılan uygulama posta ve telgraf Teşkilatı yani PTT bünyesinde geliştirilmişti.

Uygulamanın tanıtım ve reklam aşamaları android sürümü için bir çekirdek ortaya çıkmıştı. 15 Şubat 2018’de bakan PTT Messenger’ın 6 ay sonra açılacağını söylemişti. Daha sonra ise 15 Mayıs 2018’de bakan PTT Messenger’ın testlerini tamamlandığını duyurdu. PTT Messenger’ın son hali hakkında birçok insan resmi siteye mesaj atıyor ancak bir geri dönüş alınmıyor.

PTT Messenger tam sürümü yayınlanacak mı? Bu konu hakkında da net bir bilgi yok. Gelişmeleri sitemiz üzerinden takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here