Ana Sayfa TEKNOLOJİ PS5 İçin Sürpriz Bir Açıklama Geldi

PS5 İçin Sürpriz Bir Açıklama Geldi

PS 5 için resmi açıklama geldi. Fiyat ve ön açıklama hakkında ise bilgi verilmedi.

39
0
Paylaş

Sony uzun süredir yeni oyun konsolu üzerinde çalışmalarına devam ediyor ve PlayStation 5 2020 yılının Kasım ayında çıkacak. PlayStation 5 hakkında yeni sızıntılar gelmeye devam ediyor.

Kısa süre önce de arka arkaya yeni sızıntılar gelmiş ve PlayStation 5 in bazı özellikleri tüm medya tarafından açıklanmıştı. Sony konuyla alakalı bir açıklama yaptı ve bazı PlayStation 5 özelliklerinin resmi ağızdan duyurulmuş oldu. Yeni nesil oyun konsolu hakkında Sony’den ilk defa bir açıklama geldi.

Şirket yetkilisi PlayStation 5 hakkında bazı teknik detaylar verdi. Bu detayların ilki oyun konsolu hakkında oldu ve üçüncü nesil AMD Ryzen işlemcilerden gücünü alacağı açıklandı. Ayrıca ekran kartı kısmında da Işık izleme özelliğine sahip Radeon Navi yongasına yer verildiği duyuruldu. Kesinlikle PlayStation 5 yepyeni bir donanımla birlikte gelecek.

PlayStation 5’e gelmesi beklenen büyük özelliğin başında dahili depolama alanı bulunuyor. Yeni depolama birimi SSD olarak güncellenecek bununla birlikte yükleme süreleri ve kullanım sırasındaki performansla da gözle görülür bir artış söz konusu olacak.

Ayrıca pek çok kişinin beklediği geriye uyumluluk durumu da söz konusu olmuş olacak. PlayStation 5 hakkında çok sayıda bilgi yer alsa da oyun konsolu ait tanıtım tarihi ya da herhangi bir fiyat bilgisi paylaşılmadı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here