Protokol İmzalandı! Toyota Türkiye İŞKUR Üzerinden 800 Kişiyi İşe Alacak!

Otomotiv sektöründe koronavirüs sürecinin ardından faaliyete yeniden başlayan fabrikalarda yeni istihdam alanları ortaya çıkıyor. Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye tarafından bugün yapılan açıklamaya göre İŞKUR üzerinden 800 kişi işe alınacak. Sağlanacak istihdam için Toyota Türkiye ile İŞKUR arasında protokol imzalandı.

İŞ İLANLARI 05.06.2020 - 21:57 05.06.2020 - 21:57

Türkiye'de koronavirüs sürecinin ardından normalleşme adımları özel sektörde de hızlı bir şekilde atılmaya devam ediliyor. Koronavirüs salgınının etkisini kaybetmesiyle otomotiv sektöründe fabrikalar yeniden üretime başladı. Hızlı bir şekilde üretime yoğunlaşan fabrikalarda yeni eleman ihtiyaçları doğmaya başladı.

PROTOKOL İMZALANDI!

Toyota Türkiye ile İŞKUR arasında bugün bir protokol imzalandı. Buna göre Totoya Türkiye bünyesinde çalıştırılmak üzere 800 kişi işe alınacak. İşe alımlar İŞKUR üzerinden gerçekleşecek ve İŞKUR bu istihdamlara yönelik mesleki eğitim kursları açacak.

İŞKUR'a kayıtlı olan vatandaşların katılacağı kurslar sonunda kaynak, montaj ve boya işçiliği mesleğinde işe alımlar gerçekleştirilecek. Kurs programına katılan vatandaşlara ayrıca ek ödemeler yapılacak. İşe yerleştirilen vatandaşların 6 aylık çalışma sürecinin ardından uygun görülmesi halinde Toyota Türkiye'nin kadrolu elemanı olacaklar.

KURSA KATILIM ŞARTLARI BELLİ OLDU

Sakarya'da açılacak olan meslekli eğitim kurslarına katılacak adaylar ile alakalı olarak kriterler de belli oldu. Buna göre Sakarya'da ikamet ediyor olmak, en az lise mezunu olmak, erkek olmak, askerlik ile ilişiği bulunmamak gibi kriterler kurslara katılımda belirleyici olacak.

isbilgisi.com