Ana Sayfa DÜNYA Prens Selman’ın Oğlunun Yetkileri Alındı

Prens Selman’ın Oğlunun Yetkileri Alındı

Veliaht Prens Muhammed Bin Selman'ın yetkileri babası tarafından kısıtlandı.

5
0
Paylaş

Amerikan kaynaklı bir gazeteye göre Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed Bin Selman iki haftadır üst düzey hükümet ve diplomatik toplantılarda yer almadı. Ekonomik konulardaki önemli yetkilerini de elinden alındığı açıklandı. Prensin geçici de olsa yetkilerinin kısıtlandığı ve babası tarafından bakanlarla yapılan toplantıya da katılmadığı anlaşıldı.

Elde edilen bilgilere göre Prens Muhammed’in son 2 hafta içerisindeki kabine toplantısına da katılmadığı öğrenildi. Rusya Dışişleri Bakanı Sergei Lavrov’la gerçekleştirilen toplantıda Kral Selman’ın baş müftü ve Dünya Sağlık Örgütünün başkanı ile yaptığı toplantılara da katılmadığı elde edilen bilgilere Kral Selman ve oğlu arasında Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçının öldürülmesinden sonra sıkıntılı dönemler yaşanıyor.

Kaşıkçı cinayeti Prens Muhammed’i talimatı ile yapıldığı yönünde iddialar ortaya atılsa da henüz kanıtlanamadı ve ancak Suudi Arabistan yetkilileri ve Kral Selman ortaya atılan bu iddiaları kesin bir dille reddetmişti.

Veliaht Prens Muhammed’in yetkilerinin kısıtlanması kısa bir süreliğine olsa da babası Kral Selma’nın bu konuda taviz vermeden veliahdın yetkilerini aldığı duyuruldu. Son iki haftadır veliaht Prens Muhammed Bin Selman kabine toplantılarına ve diplomatik toplantılara katılmıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here