Ana Sayfa DÜNYA Portekiz 28 Turistin Yasını Tutuyor

Portekiz 28 Turistin Yasını Tutuyor

Portekiz de 28 turist hayatını kaybetti. Devrilen araçta 28 Alman turist vardı.

21
0
Paylaş

Turizm Merkezi bir bölgede Portekiz’de otobüs devrildi ve yaşanan kazada toplamda 28 kişi hayatını kaybetti. Aracın devrilmesi sonucunda meydana gelen kazada 11 erkek 17’si kadın olmak üzere 28 Alman turist hayatını kaybetti.

Portekiz başbakanı kazanın ardından bölgeye giderek incelemeler yaptı. Yerel kaynaklardan alınan bilgilere göre Caniço kentinde yaşanan talihsiz kazada sürücü direksiyon hâkimiyetini kaybederek aracın devrilmesine neden oldu. Turistleri taşıyan araç bir evin üzerine devrildi ve aracın içerisindeki 28 Alman turist hayatını kaybetti.

Santa Cruz Belediye Başkanı Filipe Sousa,  televizyonlara yapmış olduğu açıklamada hayatını kaybedenlerin 11 erkek 17’si kadın şeklinde bir açıklama yaptı. Portekizli otobüs şoförünün ve turist rehberinin ise kazadan yara alarak kurtulduğu duyuruldu.

Portekiz Cumhurbaşkanı Marcelo Rebelo de Sousa’nın kazanın ardından bölgeye gittiği açıklandı. Madeira Adası’nda daha önce de benzer bir kaza yaşanmıştı. Yaşanan kaza 2005 yılında gerçekleşmişti. Yine turistleri taşıyan bir otobüste yaşanan trafik kazasında 5 İtalyan turist hayatını kaybetmişti.

Sürücünün direksiyon hâkimiyetini kaybederek kontrolden çıkması ve ardından devrilmesi ile birlikte otobüs içerisinde bulunan 28 Alman turist hayatını kaybetti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here