Ana Sayfa TEKNOLOJİ Play Store Yeni Rekora İmza Attı

Play Store Yeni Rekora İmza Attı

Gmail en çok indirilen Android uygulama sıralamasında 3. oldu.

10
0
Paylaş

6 Mart 2012 tarihinde Android Market Google Play Store olarak isim değiştirdi. gmail bu tarihten sonra 1 milyar yükleme ulaşan ilk Android uygulaması olarak tarihe geçmeyi başardı. O zamandan bu yana Google Play Store’da yer alan sadece 2 uygulama 5 milyardan fazla kez indirilmişti.

Bugün itibarıyla uygulamalara yeni bir uygulama daha eklendi ve böylelikle 5 milyar barajını akşam uygulama sayısı 3 oldu. 5 milyar indirmeye ilk defa ulaşan uygulama YouTube olmuştu. Geçtiğimiz hafta sonu Google haritalarda bu seviyeye ulaşan 2 uygulama tarihe adını yazdırmıştı. Şimdi ise Google’ın kendi uygulaması bu barajı açmayı başardı ve YouTube ve Google haritalardan sonra 3 sırada yer aldı.

3 uygulamada Google Haritalar YouTube ve Google tüm Android kullanıcıları için zorunlu değil ancak Google Play hizmetleri uygulamayı her Android telefonu yüklüyor. Bu uygulamalar Android cihazda önceden yüklendiğinde toplam indirme sayısına dahil ediliyor bu sayede çok daha fazla indirme varmış gibi gözüküyor. Google uygulamaları dışında bu seviyeye ulaşan herhangi bir uygulama olmadığını da söylemekte yarar var.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here