Piyasalarda salgın nedeniyle ikinci dalga korkusunun ortaya çıkması gibi çeşitli etkenler hareketliliğe neden oldu. Bir süredir baskılanan dolar fiyatları geçtiğimiz hafta son bir ayın en yüksek seviyesine çıkmayı başarmıştı. Bu süreçte dolar fiyatlarındaki yükseliş ekonomiyi de olumsuz etkiledi.

Ekonomistler tarafından kritik seviye olarak görülen 6,85 lira bandının üzerine çıması heyecana neden oldu. Yapılan değerlendirme ve yorumlar sonrasında kritik seviyenin üzerinde kalıcı hale gelmesi durumunda bundan sonraki süreçte de hızlı bir yükseliş trendine girebileceği ifade edildi.

Avrupa’da bu hafta açıklanan verilerin beklentinin üzerinde olması nedeniyle de risk iştahının giderek arttığı ortaya çıktı. Bu durum yatırımcıları da heyecanlandırdı. Bugün iç piyasalarda önemli bir verinin açıklanması beklenmiyor. Ancak yarın Merkez Bankası tarafından faiz kararının açıklanması dolar fiyatlarına etki edecek gibi görünüyor.

Dolar Fiyatları Bugün Güne Nasıl Başladı?

Bugün piyasaların sakin olması nedeniyle dolar fiyatları da yatay seviyelerde ilerlemeye devam ediyor. Kritik seviyenin altında olmasına rağmen güne hafif bir yukarı yönlü ivmeyle başlayan dolar 6.84 lira seviyelerinden günde başladı. Euro fiyatları da bu süreçte yükselişini sürdürürken 7.74 lira seviyesinden güne başladı.

isbilgisi.com