Petrol Fiyatlarındaki Değişim Akaryakıt Fiyatlarına Yansıyacak Mı? Motorin Fiyatlarında İndirim Bekleniyor!

Uluslararası piyasalarda sürekli değişen ve son dönemlerde koronavirüs sebebiyle düşüşe geçen petrol fiyatları için akaryakıt indirimleri bekleniyor. Bu gece pompalarda hayata geçirilmesi beklenen indirim dahilinde motorinin litre fiyatına 10 kuruş indirim yapılması bekleniyor.

EKONOMİ 15.04.2020 - 12:22 15.04.2020 - 12:22

Uluslararası piyasalarda son dönemlerde petrol fiyatlarında bazı fiyat değişimlerinin yaşanması uzmanlar tarafından yakından takip ediliyor. Petrol fiyatlarında meydana gelen son fiyat kayıplarının akaryakıt fiyatlarını nasıl değiştireceği merak konusu olmuştu. Bu süreçte motorin fiyatlarında da bazı indirimlerin yapılması beklenmeye başladı.

Bir süredir Suudi Arabistan ile Rusya arasında gerçekleştirilen OPEC görüşmeleri süresinde anlaşmalar gündeme gelmişti. Anlaşmaların olumlu ilerlemesinin ardından , ABD petrol üretimi konusunda bazı açıklamalarda bulundu. Yaşanan tüm gelişmeler petrol fiyatlarında çeşitli dalgalanmalar yaşanmasına neden oldu. Bir süre artan petrol fiyatları, koronavirüs salgını nedeniyle piyasalarda meydana gelen arz talep dengesine bakılarak yeni bir düşüşe daha geçti.

Motorin Fiyatlarına Yeni Bir İndirim Daha Geliyor!

Küresel piyasalarda petrol fiyatlarının giderek düşmesinin akaryakıt fiyatlarına nasıl yansıyacağı merak konusu olmuştu. Yetkililer tarafından yapılan açıklamalar sonrasında petrol fiyatlarının akaryakıt fiyatlarına da yansıyacağı belirtildi.

Fiyatlara yapılacak müdahale sonrasında motorinin litre fiyatına 10 kuruşluk bir indirimin geleceği belirtildi. İndirimli fiyatların Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası tarafından yapılan açıklamalarla duyurulması bekleniyor.

İndirim tutarını açıklanmasının ardından bu gece yarısı itibariyle uygulamaya konulması bekleniyor. Son dönemlerde arka arkaya yapılan akaryakıt indirimleri vatandaşlar tarafından olumlu karşılanıyor.