Ev sahibi olmak isteyenlerin en çok başvurdukları yöntem konut kredisi olarak ifade ediliyor. Bankalar tarafından çeşitli faiz oranları ve ödeme seçenekleri ile vatandaşa özel konut kredileri veriliyor. Son zamanlarda yükselen konut kredi faizleri vatandaşları yeterinde zorlarken bunun üzerine konut kredisi almak için belirli oranda bir peşinatın olması gerekiyor. Garanti, QNB Finansbank, HSBC gibi çeşitli bankalar konut kredisi çekmek isteyip peşinatı ve birikimi bulunmayan vatandaşlara müjdeli haberi verdi.

Garanti Bankası, Akbank, QNB Finansbank, HSBC Bank tarafından hazırlanan yeni kredi kampanyaları ile birlikte müşterilerin daha hızlı şekilde konut kredisi almalarına imkan tanınıyor. Birikimi olmayan vatandaşlar nasıl konut kredisi alabilirler?

Kredi ile konut sahibi olmak pek çok vatandaşın en çok başvurduğu yollardan birisidir. Ancak bankalardan kredi alabilmek için belirli oranda bir peşinat sağlamanız gerekir. Bu peşinat oranı genellikle çekilen tutarın yüzde 10’u olarak ifade edilmektedir. Özel bankalar için ise bu tutar biraz daha yükselebilir.

PEŞİNATI OLMAYAN VATANDAŞLARA ÖZEL KONUT KREDİSİ FIRSATLARI!

Belirli bir oranda birikimi bulunmayan bankaların kredi alabilmeleri için farklı yöntemler bulunuyor. Özellikle son zamanlarda Akbank, QNB Finansbank, HSBC Bank ve Garanti gibi bankalar hazırladıkları yeni kredi kampanyaları ile birlikte peşinat ödemesi yapmadan kredi alabiliyorlar.

Peşinatsız kredi için bankaların başka alternatifleri de bulunuyor. Ek bir teminat göstererek sürecin yönetilmesi mümkün olabilir. Bu konuda bazı bankalar bir ev teminatı isterken bazı bankalar farklı teminatlar isteyebiliyorlar.

PEŞİNATSIZ KONUT KREDİSİ İMKANI SAĞLAYAN BANKALAR HANGİLERİ?

QNB Finansbank yaptığı yeni açıklamanın ardından vatandaşlara yüzde yüz peşinatsız konut kredisi fırsatı sunduğunu açıkladı. Bu sayede banka bünyesinden kredi alan vatandaşların öncesinde birikimlerinin olması gerekmiyor. Banka müşterilere özel bir ödeme planı hazırlıyor. Bu plan sonrasında vatandaşlar herhangi bir ek ödeme yapmaya gerek kalmadan taksitli ödemelerle birlikte konut sahibi olmak mümkündür.

AKBANK’TAN KONUT KREDİSİ ALACAKLARA YENİ FIRSATLAR!

Akbank müşterileri için eşit taksitli kredi imkanı sunuyor. Faiz oranlarını da sabit tutan banka bu süreçte her müşterinin her ay ödediği rakamı eşit tutuyor. Akbank müşterilerine konut kredi taksitlerini ödemeleri için 10 yıl fırsat sunuyor. Ekspertiz raporuna göre yüzde 100 peşinatsız konut kredisi imkanı sunuyor.