Ana Sayfa DÜNYA Pentagon Duvar İçin 1 Milyar Dolar Verecek

Pentagon Duvar İçin 1 Milyar Dolar Verecek

Pentagon Meksika sınırına örülecek duvar için 1 milyar dolar verecek.

7
0
Paylaş

ABD Savunma Bakanı vekili Patrick Shanahan, Başkan Donald Trump’ın Meksika sınırına örmeyi planladığı duvarın inşaatı için Pentagon bütçesinden 1 milyar dolar kullanılmasına onay verildiğini duyurdu.

Pentagon tarafından yapılan yazılı açıklamada iç Güvenlik Bakanlığı ile birlikte sınır ve gümrük muhafaza birimini sınır güvenliği ile ilgili çalışmalarına 1 milyar dolarlık desteğin ABD Kara Kuvvetleri İstihkâm Komutanlığı tarafından gönderildiğini duyurdu.

Geçtiğimiz haftalarda kongreye sunulan Pentagon bütçesinde Meksika sınırına örülecek duvarın dahil edildiği açıklandı. Acil durum fonu için 9,2 milyara Trump’ın Pentagon bütçesinden 1 milyar dolar istediği biliniyordu. Trump’ın bu talebi de kongre tarafından daha önce reddedilmiş ve çok büyük tepki ile karşılaşılmıştı.

Meksika sınırına duvar örmek Donald trump’ın en büyük istekleri arasında yer alıyor. Bunun için meksika’dan da bir miktar parayı talep eden Trump ödeneği bulamadığı için şu ana kadar Meksika sınırına duvar örme işlemine başlayamadı.  Ancak önümüzdeki günlerde Pentagon bütçesinden 1 milyar dolar gelecek olması ile birlikte Meksika sınırında çalışmalar başlayabilir.

ABD Savunma Bakan Vekili Patrick Shanahan, Meksika sınırına örülecek duvar için pentagon bütçesinden 1 milyon dolar verildiğini açıklamıştı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here