Pegasus Seferlerini Yine İptal Etti! Bilet Alan Vatandaşlar Paralarını Geri Alabilecekler Mi?

Havayolu şirketi Pegasus daha önce palanlanan ancak koronavirüs tedbirileri kapsamında gerçekleştirilemeyecek olan 28 Mayıs ile 3 Haziran arasındaki yurt içi seferlerin iptal edildiğini duyurdu.

İŞ DÜNYASI 20.05.2020 - 12:15 20.05.2020 - 12:15

Türkiye'de etkin faaliyet gösteren havayolu şirketlerinden Pegasus, daha önce plananan 28 Mayıs ve 3 Haziran arasındaki yurt içi seferlerin koronavirüs tedbirleri kapsmaında iptal edildiğini duyurdu.

Pegasus tarafından yapılan açıklamaya göre bu seferlerde bilet alan yolcuların bilet işlemlerinde de düzenleme yapılacağı belirtildi.

Yolculara tanınan kanuni hak gereğince iptal olan uçuşlara ait biletler flypgs.com ve Pegasus Mobil aracılığı ile açığa alınabilecekler.

UÇAK BİLETLERİNİ AÇIĞA ALMAK ÜCRETSİZ OLACAK

Vatandaşların Pegasus'ta bulunan biletlerini sefer iptali nedeniyle açığa almak isterlerse bu işlem ücretsiz yapılacak. Açığa alınan biletler 1 yıl boyunca istenen rotada kullanılabilecek. Bu uçuşlarda üsret sınıfında fark olmaması durumunda ekstra bir ücret talep edilmeyecek.

İSTEYENLER BİLET PARALARINI GERİ ALABİLECEK

Açığa alınan biletleri kullanmak istemeyen vatandaşlar ise uçuş yasaklarının kalmasının üzerinde 2 ay geçtikten sonra ücertsiz iade hakkına sahip olacaklar. Bu talepte bulunan vatandaşlara ödedikleri bilet ücretleri iade edilecek.

isbilgisi.com

Gelişmelerden Haberdar Olun

@