Senelerdir yatırımcıların favori araçları arasında bulunan altın ve döviz kurları, son dönemlerde sahip oldukları yükselen grafikleri sebebi ile kafaları karıştırdı. Bir düşüp bir yükselen fiyat grafikleri sebebi ile yatırımcılara ve potansiyel yatırımcılara güven vermeyen para piyasaları ve altın piyasası, kripto varlıklara olan sempatinin artmasına aracılık etti. 

Ekonomi piyasalarında gözlenen olumsuz gelişmelerden hemen önce rekor seviyelerden işlem görerek yatırımcılarını büyük ölçüde kara geçiren kripto varlıklar, 2021 yılının sonunda ortaya çıkan olumsuz ekonomik gelişmelerden etkilenerek düşüşe geçti. Şimdilerde tekrar bir toparlanma sürecinin içerisine giren kripto varlıklar gündemde konuşulmaya devam edilirken kripto para yatırımcılarını yakından ilgilendiren önemli bir gelişme yaşandı. 

İnternet üzerinden kredi kartı ile veya da kredi kartsız güvenli şekilde alışveriş yapılmasını sağlayan PayPal ödeme sisteminin kripto paralar ile ilgili önemli bir hazırlık içerisinde olduğu öğrenildi. Konuya ilişkin detaylar kamuoyu ile paylaşıldı. 

PAYPAL’DAN SATIN ALINABİLECEK!

paypaldan-beklenmeyen-kripto-para-cikisi-ethereum-icin-harekete-gecti

Ödeme sistemlerinin önde gelen isimlerinden olan PayPal’da yeni bir gelişme yaşandı. Alınan bilgilere göre PayPal’ın kripto para alım ve satım hizmetlerini MetaMask Cüzdan ile entegre edeceği öğrenildi. Buna göre kullanıcıların sahip oldukları dijital varlıkları, kendi ekranları üzerinden transfer edebilmelerinin hedeflendiği bilgisi kaydedildi. 

Öğrencilere 11 bin 402 TL maaş bağlanacak Öğrencilere 11 bin 402 TL maaş bağlanacak

Yapılan bir basın açıklamasında aktarılanlara göre PayPal ile MetaMask’ın geliştiricisi ConselSys arasındaki ortaklık ile MetaMusk uygulaması üzerinden Ethereum satın alınabilmesi için PayPal hesaplarına bir ödeme seçeneğinin ekleneceği ifade edildi. 

CONSENSYS’IN MÜDÜRÜNDEN AÇIKLAMA!

Konuya ilişkin açıklama yapan ConsenSys Ürün Müdürü Lorenzo Santos, şu ifadeleri kullandı: “PayPal ile yapılacak olan bu entegrasyon, Amerikalı kullanıcılarımızın MetaMask üzerinden sorunsuz bir şekilde kripto satın almalarını ve Web3 ekosistemini kolay bir şekilde keşfetmelerini sağlayacak. Kripto satın almak oldukça karmaşık bir iş. Küresel kullanıcı tabanımıza bakıldığında ise herkese uyan bir tek çözüm yok. Bu sebep ile satın alma sürecini kullanıcılar için daha kolay ve güvenilir hale getirebilmek için birkaç şirket ile birlikte çalışıyoruz.”