Otomotiv sektörünün en güçlü isimlerinden birisi olan Alman üretici firma Volkswagen hem ülkemizde hem de diğer dünya ülkelerinde büyük ilgi görmeye devam ediyor. Yedek parça maliyeti ve devam eden çip krizi sebebi ile araç satın almak konusunda zorlanan vatandaşlar tarafından yakından takip edilmeye devam edilen Volkswagen, geçtiğimiz günlerde vatandaşları hayal kırıklığına uğratan bir adım attı. 

Geçtiğimiz aylarda favori modellerinden olan Passat Sedan modeline ilişkin önemli bir karar aldığını duyuran Alman Volkswagen, aracın Avrupa üretiminin ve satışının durdurulmasına karar verdiğini belirtmişti. Sonrasında ise Passat Sedan’dan boşalan yeri elektrikli crossover ID4 ve elektrikli sedan Aero ile dolduracağı ileri sürülen Volkswagen, Türkiye pazarı adına da önemli bir karar aldı. 

ŞOK bayram için dev indirim ŞOK bayram için dev indirim

Ülkemizde en çok tercih edilen araç modellerinden olan Passat Sedan’ın üreticisi olan Volkswagen, bu ay itibari ile Türkiye listesinden aracı kaldırdı. Avrupa ülkeleri için aldığı kararı Türkiye pazarı için de uygulama aldığı görülen Volkswagen, bu kararı ile tüketicileri hayal kırıklığına uğrattı. 

Passat Sedan modelini fiyat listelerinden kaldırması ile tüketicilerin tepkileri ile karşılaşan Volkswagen, bugün yeni bir gelişme ile gündeme geldi. Türkiye pazarında senelerdir yer almayan bir modeli için harekete geçtiği ileri sürülen Alman firma, tüketicileri heyecanlandırdı.

JETTA MODELİ İÇİN HAREKETE GEÇTİ!

passati-turkiye-pazarindan-ceken-volkswagen-efsane-modeli-jetta-icin-dugmeye-basti

Seneler öncesine kadar Türkiye pazarında tüketicilerin gözdesi olan Jetta modeli ile dikkatleri üzerine çeken Volkswagen bir süre sonra sebebini açıklamadan ilgili modelini pazardan çekti. Daha çok Güney Amerika ülkelerinde rağbet gören 2022 Jetta ile adından söz ettiren Volkswagen Passat modelini Türkiye pazarından çektikten sonra yeni bir karar aldı. 

Türkiye pazarında C sınıfı sedan modellere ilginin artmış olduğunu fark eden Alman Volkswagen, Jetta modelini Türkiye pazarına dahil etmek için harekete geçti. Aracın ne zaman ülkeye getirileceği ise henüz kesinleşmedi. 

VOLKSWAGEN JETTA 2022 ÖZELLİKLERİ

1,5 litrelik motora hacmine sahip olan Volkswagen Jetta’nın bu motoru 160 beygir güce sahip. 249 nm tork üreten motorun DSG şanzımanı bulunuyor. Aracın farklı bir versiyonunda ise 2,0 litrelik motor kapasitesi bulunuyor. Bu motor seçeneği ise 231 beygir güç ve 349 nm tork üretebiliyor.