Papara Kart Alma, Yükleme ve Çekme İşlemleri

Papara Kart başvurusu, hangi tip kart istediğinize göre değişiklik göstermektedir. Papara Kart çeşitleri, normal ve sözleşmeli olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Normal Papara Kart üzerinde hiçbir şerit bulundurmaz ve daha düşük ücretle verilir. temassız ödeme özelliği bulunan bu kart, herhangi bir şekilde para çekmenize izin vermez. Ancak sözleşmeli Papara Kart, temassız ödeme ve para çekme özelliklerini üzerinde bulundurur.

ÖNEMLİ BAŞLIKLAR 30.04.2020 - 15:10 30.04.2020 - 15:10

Papara Kart başvurusu, hangi tip kart istediğinize göre değişiklik göstermektedir. Papara Kart çeşitleri, normal ve sözleşmeli olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Normal Papara Kart üzerinde hiçbir şerit bulundurmaz ve daha düşük ücretle verilir. temassız ödeme özelliği bulunan bu kart, herhangi bir şekilde para çekmenize izin vermez. Ancak sözleşmeli Papara Kart, temassız ödeme ve para çekme özelliklerini üzerinde bulundurur.

Papara Normal Kart Özellikleri

Normal Papara Kart’a ait özellikler, ininal kart ile benzerlik göstermektedir. Kartın özellikleri, üzerinde isim yazmaması ve temassız ödeme özelliğinin olmamasıdır. Bu karta yüklenen para tamamen içinde kalır. Kartın fiyatı 4.90 TL olarak belirlenmiştir. N11, DR, gittigidiyor sitelerinden kartın temini sağlanabilir.

Papara Sözleşmeli Kart Özellikleri

Sözleşmeli Papara karta ait özellikler, üzerinde isim yazması ve temassız ödeme özelliğinin olmasıdır. Üzerinde çip bulunan kart, 10 TL tutarında fiyata sahiptir. Bu karta yüklediğiniz parayı geri alabilme şansınız bulunmaktadır. Bu kart sadece Papara Kart resmi sitesinden alınabilmektedir. Siteden vereceğiniz sipariş sonrasında vereceğiniz kredi kartı üzerinden kart ücreti alınır. Alınan ücret sonrasında size kartınız 2 gün içerisinde ulaştırılır. Kartın anlaşmalı olduğu kurye şirketi Aktif Kurye’dir. Kart 2 iş günü içerisinde kuryeye verilmekte olup, 10 iş günü içerisinde elinizde olur. Kartın üzerinde sözleşmesi ile birlikte gelmesi nedeniyle vekalet verme ya da alma söz konusu olamamaktadır. Sözleşme, kartınızla birlikte size ulaştırılır ve aynı kurye ile imzaladıktan sonra geri göndermeniz gerekmektedir. sözleşmenin ulaştırılmasının ardından kartınızı kullanabilirsiniz. kartınızın size ulaştırıldığı bilgisi sisteme girilir girilmez, size bir doğrulama e-postası gelecektir. Bu e- postayı aktive etmeniz halinde hesabınız ile ilgili sözleşme maddeleri kullanıma geçer ve kartınızı kullanmaya başlayabilirsiniz.

Papara Kart Mobil Uygulaması

Papara Kart mobili cep telefonuna indirmek için IOS ya da Android işletim sistemine sahip olmanız gerekmektedir. uygulama, parmak izi ile çalışmaktadır. Para yükleme, para çekme, havale, EFT gibi pek çok işlem mobil uygulama üzerinden yapılabilmektedir. Yapılacak işlemlerin yanında otomatik ödeme talimatı da uygulamadan verilmektedir. Giriş için parmak izinin haricinde bir bilgiye ya da giriş şifresine gerek duyulmamaktadır.

Papara Kart Kullanım Alanları

Papara Kart’ın kullanılabileceği yerler ATM’ler ve mağazalardır. Dilerseniz kartın internet alışverişi özelliğini de açtırabilir, bu şekilde internetten alışverişte de kartı kullanabilirsiniz. ancak bu karta tüm ATM’lerden para yüklemek olanaksızdır. Belirli bankalarda hesabınızın olması, Papara Kart kullanımı için ön koşul oluşturmaktadır. Ayrıca başka birinin hesabından Papara Kart’a para yüklenmesi de söz konusu olamamaktadır. Papara Kart’ın da, karta para yüklediğiniz hesabın da sizin adınıza olması gerekmektedir. Papara Kart’a para yükleyerek alışveriş yapabilir, yüklediğiniz parayı geri çekebilir, internetten kullanım elde edebilirsiniz. Ayrıca oyun harcamalarına da bu karttan para gönderebilirsiniz.

Papara Kart’a Para Yüklemede Limit

Papara Kart para yüklemeleri ATM üzerinden ya da internet uygulamasından yapılabilmektedir. Ancak nakit olarak yüklenmeyen paralarda, paranın yükleneceği hesabın da sizin adınıza olması gerekir. ATM üzerinden yapılacak Papara Kart yüklemelerinde limit 2000 TL olarak belirlenmiştir. Bu limit, 1 aylık belirlenen tutardır. Bir ayda bu tutarın üzerinde yüklemeyi kart kabul etmez ve paranızı geri verir. Banka hesabından internet üzerinden para yükleme limiti ise, 250.000 TL olarak belirlenmiştir. ATM’den ya da internetten yapılacak para yükleme işlemi, Papara Kart için size verilecek hesap numarasına yapılmalıdır. Para gönderimini gerçekleştirdikten sonra en fazla 1 saat içerisinde kullanıma tekrar başlayabilirsiniz.