Pandemi Döneminde Tüm Şirketler Daralmaya Giderken O Şirketler İki Kat Büyüdüler! İşte Nedenleri!

Koronavirüs salgını tüm dünya ekonomisinde ciddi bir daralmaya neden oldu. Bu süreçte pek çok şirketin kayıp verdiği ifade edilirken bazı şirketler gelirlerini ikiye hatta üçe katlamayı başardılar. İşte o şirketler...

TEKNOLOJİ 13.06.2020 - 22:50 13.06.2020 - 22:50

Koronavirüs salgını ekonomik etkilerini dünya çapında göstermeye başladı. Bu süreçte hayat neredeyse durma notasına gelirken aslında pek çok şirketin ekonomik açıdan zarar yaşadığı ve bir daralma içerisine girdiği belirlendi. Bunun ardından pek çok şirket çalışanlarını işten çıkarabilmek için harekete geçmeye başladı.

Salgın döneminde yaşam alışkanlıklarında da ciddi bir değişim meydana geldi. Buna göre teknolojiye olan ilgi yükseldi. Bu durum en çok teknoloji şirketlerini olumlu etkilemeye başladı. Profesyonel iş ağı olarak ifade edilen Linkedln bu süreç içerisinde ilk çeyrekte gelirini yüzde 21 oranında artırmayı başardı.

Teknoloji Şirketleri İçin Büyük Bir Fırsat Oldu!

Linkedln platformunun bu süreç içerisinde geçtiğimiz yıla oranla bakıldığı zaman yaşamış olduğu büyüme sonrasında 690 milyondan daha faz aktif kullanıcıya ulaştığı belirlendi. Genellikle ülkemizde de beyaz yakalılar tarafından iş ağını genişletmek ve daha profesyonel bir iş hayatı edinmek adına tercih ediliyor.

Videolu konferans uygulaması olan Zoom bu süreçte hiç görülmemiş bir ilerleme kaydetti. Yapılan değerlendirmeler sonrasında gelirini neredeyse 3 katına çıkardığı belirlendi. Bu yıl şirket tarafından mali gelir beklentisine bakıldığı zaman 1.8 milyar dolar olduğu açıklandı.

E ticaret sitesi olan Amazon bu süreçte görülmemiş bir çalışmaya imza atarak gelirlerini ikiye katladı. Şirketin kurucusu olan Jeff Bezos gelirine katkı sağlamanın ardından yeniden dünyanın en zengin ismi olarak anılmaya başladı.

Bunun gibi örnek oluşturabilecek olan daha pe çok teknoloji şirketinin olduğu belirlendi. Bu dönemde teknoloji şirketlerinin kar oranları sebebiyle süreçten son derece memnun oldukları belirtildi.

 isbilgisi.com