Pamukkale Üniversitesi KPSS Şartsız, En Az İlköğretim Mezunu, Noter Huzurunda Çekilecek Kurayla 145 Sürekli İşçi Alımı Yapacak

Pamukkale Üniversitesi, Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) aracılığı ile yayınladığı ilanla 145 adet sürekli işçi alımı yapacağını duyurdu. KPSS şartı aranmayacak olan işçi alımlarında işe yerleştirilecek vatandaşlar noter huzurunda çekilecek kurayla belirlenecek. Pamukkale Üniversitesi sürekli işçi alımı için istenen başvuru şartları nelerdir?

İŞ İLANLARI 15.06.2020 - 12:24 15.06.2020 - 12:24

Türkiye'de işsizlik sayıları zirve yaparken kamu kurumlarında sürekli işçi olarak gerçekleştirilecek alımlar dikkatle takip edilmeye başlandı. Bugün yayınlanan iş ilanına göre Pamukkale Üniversitesi, Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) üzerinden 145 sürekliişçiyi işe alacak.

Bugün yayınlanan resmi ilanda işe alınacak kişilerden istenen şartlar açıklandı. Pamukkale Üniversitesi 145 sürekli işçi alımına dair esasları 6 kategoride belirledi. Her kategorinin özel şartları bulunurken başvurular ve noter kurası da bu kategorilere göre uygulanacak.

HANGİ KADROLARA KAÇ İŞÇİ ALINACAK

Yapılan açıklamaya göre Pamukkale Üniversitesi Hasta Bakım ve Hizmetleri kapsamında 71 sürekli işçinin alımını gerçekleştirrecek. Bu işlere başvuru yapmak isteyen adaylardan lise ve dengi okullardan mezun olma şartı istenecek. Ayrıca bu adaylar 18-40 yaş aralığında olacaklar.

Yayınlanan ilana göre Koruma ve Güvenlik Hizmetleri kategorisinde 7 kadın işe alınacak. Bu işe başvuracak adayların lise ve dengi okullardan mezun olması gerekiyor. Ayrıca başvuruda bulunacak adaylar 18 – 45 yaş aralığında olacaklar.

Pamukkale Üniversitesi Koruma ve Güvenlik Hizmetleri kapsamında 7 kadın sürekli işçi alımı yapacak. Bu işe başvuracak vatandaşların önlisans mezunu olmaları gerekiyor. Bu iş için başvuru yapacak adayların da 18-40 yaş aralığında olmaları gerekiyor.

Koruma ve Güvenlik Hizmetleri kapsamında Pamukkale Üniversitesi 35 erkek sürekli işçi alımı yapacak. Bu işe başvuracak adayların en az lise ve dengi okullardan mezun olması ve 18-45 yaş aralığında bulunmaları gerekiyor.

Pamukkale Üniversitesi Koruma ve Güvenlik Hizmetleri kapsamında 15 erkek işçi alımı yapacak. Bu işe başvuracak adayların önlisans mezunu olmaları gerekiyor. Ayrıca 18-40 yaş aralığında olmayanların başvuruları kabul edilmeyecek.

Temizlik Hizmetleri kapsamında Pamukkale Üniversitesi 10 işçi alımı yapacak. Bu alımlara dair başvuru yapabilmek için en az ilköğretim mezunu olunması gerekiyor. Ayrıca 18-40 yaş aralığında olmayan adaylar bu işlere başvuramayacaklar.

İŞ BAŞVURUSU GENEL ŞARTLARI

-Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak

-18 yaşını tamamlamak ve 40 yaşından gün almamak

-Affa uğrasa bile devlete karşı suç işlememiş olmak

-Görevini yapmasına dair herhangi bir sağlık problemi olmamak

-Kamusal haklardan mahrum bulunmamak

-Emekli veya yaşlılık aylığı almıyor olmak

-Askerlik ile ilişiği bulunmamak

İŞ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Pamukkale Üniversitesi 145 sürekli işçi alımı için iş başvuruları İŞKUR'a yapılacak. İŞKUR il veya ilçe müdürlükleri ve İŞKUR internet şubesinden başvuru yapılabilecek. Başvuruların sonunda işe girecek vatandaşlar noter kurasıyla belirlenecek. İşe giren 145 sürekli işçi asgari ücret ile işe başlatılacaklar.

isbilgisi.com