Ana Sayfa GÜNDEM Palu Ailesinin Tüm Fertleri Hakim Karşısına Çıkacak

Palu Ailesinin Tüm Fertleri Hakim Karşısına Çıkacak

Talu ailesi hakim karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

18
0
Paylaş

Bir kaç ay önce Türkiye’nin gündemine oturmayı Başaran Palu ailesi yeniden gündeme geldi. Palu ailesinin tüm fertleri hakim karşısına çıkacak. Kocaeli’nin Körfez ilçesinde 11 yıl önce kaybolan iki kişinin öldürüldüğü ve yapılan soruşturma kapsamına Palu ailesinin 6 üyesinin de yargılanmasına başlanmasına karar verilmişti. Palu ailesi ile alakalı Tüm detayları haberimizde bulabilirsiniz.

Meryem Tahnal ve kızı Melike’nin soruşturması kapsamında Palu ailesinin birçok ismi gözaltına alınmıştı.  Hava- Harun Palu çifti ile çocukları İsa Palu, Fatih Palu, Ayşe Palu ve Emine Ustael ile onun eşi Tuncer Ustael gözaltına alınmış ve soruşturma genişletilmişti.

Aile bireylerinin tamamı adliyeye sevk edilmişti. Baba Harun Tan’ın dışında 6 kişinin tamamı çıkarılan mahkeme tarafından tutuklandı. Ayrıca konuyla alakalı Körfez Cumhuriyet Başsavcılığı da soruşturmasına devam etti. Hazırlanan Fezleke Kocaeli Cumhuriyet Başsavcılığı’na gönderildi.

Şu anda cezaevinde tutuklu bulunan Hava Palu, çocukları İsa Palu, Fatih Palu, Ayşe Palu ve Emine Ustael ile onun eşi Tuncer Ustael’in yarın hakim karşısına çıkacak.

Açılan davada Tuncer Ustael hakkında Meryem Tahnal tasarlayarak canavarca hisle eziyet çektirerek öldürme suçlarında ve ayrıca ‘Meryem Tahnal’a ait banka veya kredi kartını izinsiz kullanmak’, ‘kişinin ölmesinden yararlanarak cep telefonunu çalmak’, ‘cebir kullanarak birden fazla kişi ile Meryem Tahnal’ı hürriyetinden yoksun kılmak’ suçlarından; yargılanacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here