Ana Sayfa EKONOMİ Pakistan IFM İle Anlaşıyor

Pakistan IFM İle Anlaşıyor

Pakistan son kez IFM ile anlaşma yapmaya yakın. Komşu ülkelerle ticaret ve bağ konusunda da ekstra hamleler yapılacak.

5
0
Paylaş

Pakistan Maliye Bakanı hasat Ömer oldukça önemli bir açıklama yaptı. Uluslararası Para Fonu ve Pakistan’ın ülkede yapılacak reformlar konusunda benzer şeyleri düşündüğünü belirterek “IMF ile anlaşma yapma konusunda oldukça yakınız İnşallah bu son anlaşmamız olacak Pakistan Maliye Bakanı Asad Ömer IMF ve Pakistan arasında ülkede yapılacak reformlar konusunda anlaşmaya oldukça yakın olduklarını dile getirdi.”

Peşaver’deki Sarhad Ticaret ve Sanayi odasına özel açıklamalar yapan maliye Bakanı destek paketi konusunda Pakistan Başbakanı İmran Han hem de IMF başkanı Christine Lagarde’ın Dubai’de görüştüklerini söyledi.

Türkiye İle İlişkileri Güçlendireceğiz

IMF ve Pakistan ülkede yapılacak yapısal reform konusunda beraber hareket ediyor ve aynı yapıya sahipler ve Pakistan’ın destek paketi konusunda da duruşları değişti. Pakistan IMF ile yeni bir paket için anlaşma yapmaya oldukça yakın ve Pakistan Maliye Bakanı Asad Ömer de bu “anlaşmanın son anlaşma olmasını istiyorum Maliye Bakanı Pakistan ekonomisinin kendi imkanları ile ve çabaları ile ayağa kalkacağını söyleyerek bu noktada gerekli adımları atarsak ve tüccarlarımız bu amaç doğrultusunda çalışırsa ekonomimiz yükselişe geçecektir. Ekonomimizi geliştirmek için komşularımız olan Hindistan ve Afganistan ile beraber ilişkilerimiz güçlendirmeyi ve ayrıca Türkiye ile ekonomik ilişkilerin geliştirilmesi konusunda da bazı taslaklar üzerinde çalışmalarımıza devam ediyoruz.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here