Ana Sayfa DÜNYA Pakistan Başbakanı Erdoğan’a Övgüler Yağdırdı

Pakistan Başbakanı Erdoğan’a Övgüler Yağdırdı

Pakistan Başbakanı İmran Han Türkiye ekonomisinin Erdoğan sayesinde düzeldiğini söyledi.

7
0
Paylaş

Pakistan Başbakanı İslam dünyasında öne çıkan iki lider olduğunu bunlardan bir tanesini Recep Tayyip Erdoğan olduğunu söyledi. Erdoğan liderliğindeki Türkiye’nin dönüşümü ve ekonomisinin son derece yüksek olduğunu söyleyen İmran Han Türkiye’nin oldukça potansiyeli yüksek bir ülke olduğunu söyledi.

Pakistan’ın 3 günü ziyarette bulunan Malezya başbakanı Mahathir Muhammed ile görüşmelerinin ardından basına açıklamalarda bulundu. Yolsuzlukla mücadele konusunda yoğun çaba sarf ettiklerini söyledi.  Malezya’nın turizm konusunda son derece gelişmiş bir ülke olduğunu ifade eden İmran Han Pakistan Malezya’nın Turizm konusundaki tecrübelerinden kesinlikle faydalanacak. Ülkemizin doğal güzelliklerinin en büyük getirsin turizm olacak.

Islamofobi karşısında İslam ülkelerinin hep birlikte hareket etmesi gerektiğini söyleyen İmran Han Islamofobi ile alakalı mücadele edebilmek için çok farklı şeyler bulmalıyız. Bu mücadele kan dökmek ile olmaz biz kesinlikle İslam ülkeleri olarak birlikte hareket etmeliyiz.

Pakistan’da 3 günlük ziyarette bulunacak olan Malezya başbakanı Mahathir, Cumhurbaşkanı Arif Alvi’yle de bir araya gelecek. Pakistan başbakanı cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan hakkında da oldukça olumlu açıklamalar yaptı. Türkiye’nin yükselmesi ekonomik olarak güçlenmesinde Başkan Recep Tayyip Erdoğan’ın son derece önemli işler yaptığını vekesinlikle ekonominin yükselmesi devam edecek dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here