Ana Sayfa EKONOMİ Pakdemirli Çiftçiyi Memnun Etmeyecek Açıklama Yaptı

Pakdemirli Çiftçiyi Memnun Etmeyecek Açıklama Yaptı

Pakdemirli çiftçiler ile ilgili önemli açıklamalar yapsa da çiftçiler bu açıklamaları beğenmedi.

5
0
Paylaş

Tarım ve Orman Bakanı olan Bekir Pakdemirli, yaşanan döviz dalgalanmalarından en fazla etkilenmekte olan sektörlerin arasında ilk sıralarda tarımın geldiğini açıkladı. Pakdemirli, Toprak Mahsulleri Ofisi olarak çiftçilerin mahsullerini, ürünlerini minimum %25 – 30 oranında daha fazla ödenek vererek alacaklarını da belirtti.

Pakdemirli, Gölbaşı’na yapmış olduğu ziyareti kapsamında AK Parti Seçim Koordinasyon Merkezi’ni ziyaret etti. Merkezde seçim çalışmaları hakkında bilgi alırken sonrasında Velihimmetli mahallesi sakinleriyle beraber bir araya geldi. Burada Pakdemirli özellikle çiftçilerin sorunlarını dinledi.

Pakdemirli sonrasında ise karşılamak için gelen traktörlerin birisini kullanarak Oyaca Mahallesi’ne gitti. Pakdemirli burada 31 Mart günü gerçekleşecek olan seçiminin ülkemiz için bir varlık ile yokluk seçimi olduğunun altını çizdi. Pakdemirli bu noktada ülkemizin sürekli bir şekilde istikrarsızlaştırılmaya çalışıldığını da belirtirken ülkemizin önüne yönetimsel olarak engel koymaya çalıştıklarını, 90lı yıllarda yapılan koalisyonlarda çok fazla şey kaybedildiğini, 2000’li yıllarda ise AK Parti’nin geldiğini ve 17 yıllık süreç içerisinde çok fazla istikrarsızlaştırmaya maruz kaldıklarını açıkladı.

Pakdemirli açıklamasında ülkemizde istikrarın mutlaka sürmesi gerektiğinin altını çizerken, seçimlerde oy oranlarında az oranda dahi bir azalma gözükse illetçi ve zilletçilerin seçime gidelim çağrısında bulunacağının da altını çizdi. 16 yılda 13 kere seçime gidildiğini açıklarken artık seçim kaygılarından tamamen uzak bir şekilde hizmetlerine devam etmek istediklerini de belirtti. Bu yüzden çalışmaların devam etmesi gerektiğini ve ülke ekonomimize de yurtdışı kaynaklı olan bir saldırı olduğunu belirtti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here