Koronavirüs salgını nedeniyle ekonomik sıkıntılar yaşayan vatandaşın yanında duran kamu bankaları son dönemlerde vatandaşlardan tam not toplamayı başardı. Sanayicilere ve esnaflara açıklanan kredi destek paketleri, vatandaşlar için verilen ihtiyaç destek kredileri ve borç erteleme imkanları ekonomik açıdan çarkın dönmesini sağladı.

Pek çok vatandaşın bu dönemde maddi endişelerini giderebilmek için kredi aldıkları belirlendi. İnternet üzerinden yapılan başvurularda dahi hızlı sonuç alınması vatandaşı son derece etkiledi. Kamu bankaları yaptıkları açıklamalarda vatandaşların salgın döneminde banka şubelerine gelmemelerini, işleri kolaylaştırmak adına internet üzerinden de kolaylıkla kredi başvuruları yapabileceklerini ifade ettiler. İnternet üzerinden yapılan kredi başvurularının hızlı sonuçlanmayacağını düşünen pek çok vatandaş gelen sonuçlar karşısında büyük şok yaşadılar.

Jet Kredi Veren Kamu Bankaları Özel Bankaları Geride Bıraktı!

Halkbank, Ziraat Bankası ve Vakıfbank tarafından dar gelirli ailelere destek olmak için verilen 10 bin liraya varan kredi desteği için milyonlarca başvuru alındı. Bu süreçte hızlı geri dönüşler yapılırken pek çok vatandaşın hesaplarına kredi ödemeleri yatırılmaya başlandı. Bazı vatandaşlar kredi başvuruların 3 günde yanıt aldığını söylerken bazı vatandaşlar ise bir hafta içerisinde tüm sürecin tamamlandığını ifade ediyorlar.

Vatandaşların özel bankalara yapmış oldukları başvuruların büyük bir kısmının sonuçlanmadığı, sonuçlananların ise olumsuz karşılandığı belirlendi. Kamu bankaları salgın döneminde yaşanan zorluklara destek olmak ve ekonomi çarkının dönmesini sağlamak için çalışmalara devam edeceklerini açıkladılar.  

isbilgisi.com