Yeni dönemde gelişen olumsuz ekonomik şartlar sebebi ile hemen hemen her sektörden yüksek oranlı zam haberleri gelmeye başladı. Geçtiğimiz yılın sonlarından bu zamana kadar devam eden zam döngüsü, temel ihtiyaç grubu içerisinde olan ürünlere ve hizmetlere olduğu gibi lüks ihtiyaç kategorisinde değerlendirilen hizmet ve ürünlere de direkt olarak yansıdı. 

Aralık ayının sonlarına doğru rekor seviyelere ulaşarak tarihe geçen döviz kurları, Türk Lirası’nın ciddi oranda değer kaybı yaşamasına sebep oldu. Bu durum yurtdışından satın alınan ürünlere ve hizmetlere de yansıyarak tüketicileri daha da zor bir duruma sürükledi. Bu durumdan etkilenen sektörlerin başında da oyun sektörü geldi. Sıklık ile yabancı firmalar tarafından geliştirilen oyunların döviz cinsinden belirlenen satış fiyatları, TL’nin değer kaybı sebebi ile ülkemizde rekor seviyelere ulaştı. 

ÖSYM 2023 DGS tercihlerini almaya başladı ÖSYM 2023 DGS tercihlerini almaya başladı

Gündelik hayatın koşuşturmalı temposundan bir nebze olsun uzaklaşmak isteyen vatandaşların stres atmak için sıklık ile tercih ettikleri yöntemlerden birisi olan oyun oynama hobisi, artan oyun fiyatları karşısında vatandaşların stres seviyelerinin daha da yükselmesine sebep oldu. Bu durum karşısında devreye giren Epic Games, kullanıcıları için bir indirim kampanyası düzenleyerek, haftanın indirimli ürünlerini duyurdu. 

EPIC GAMES’TEN İNDİRİM KAMPANYASI!

oyun-severlerin-dikkatine-epic-games-haftanin-hediyesini-acikladi-ucretsiz-iki-oyun-firsati-ic (2)

Oyun tutkunluklarının yakından takip ettiği Epic Games hem abone sayısını arttırmak hem de mevcut abonelerini sadık müşteri konumuna getirmek amacı ile yeni bir indirim kampanyası başlattı. Epic Games tarafından duyurulan yeni indirim kampanyasına göre firmanın her hafta belirlemiş olduğu bazı oyunları ücretsiz bir şekilde erişime açacağı bilgisi kaydedildi. 

ÜCRETSİZ OYUNLARI DUYURDU!

Hediye niteliğinde olan indirim kampanyası kapsamında hem bu haftanın hem de gelecek haftanın ücretsiz oyunlarını açıklayan Epic Games, oyun severler tarafından yakın takibe alındı. Bu hafta Evoland Legendary Edition ve Fallout 3: Game of the Year Edition oyunlarının ücretsiz olduğunu ifade eden Epic Games, oyunlara ücretsiz bir şekilde ulaşmak isteyenler için son başvuru tarihinin 27 Ekim olduğunu belirtti. Saat ise Türkiye saati ile 18:00 olarak belirlendi. 

Gelecek haftanın ücretsiz oyunlarını da duyuran Epic Games, Saturnalia ve Warhammer 40,000: Mechanicus hediyelerine 27 Ekim tarihinden sonra erişim sağlanabileceğini ifade etti.