Dünyada milyonlarca insanın büyük bir talep gösterdiği oyun konsolları arasında kıyasıya rekabet yaşanmaya devam ediyor. Bu rekabet bugüne kadar fiyatlara pek yansımamıştı. Ancak bu sefer işler tamamen değişti. Microsoft Xbox Series X için Türkiye fiyatı 9.299 TL olarak açıklanmıştı. Bunun üzerine Sony ise PlayStation 5'in Türkiye fiyatını 8.299 TL olarak duyurmuştu.

PLAYSTATİON İLE FİYATLARI EŞİTLEDİ!

Sony tarafından açıklanan Türkiye satış fiyatı üzerine Microsoft telaşla bir ikinci hamlesini yaptı. Türkiye satışlarında indirime giden Microsof, Xbox Series X model oyun konsolunun fiyatını 9.299 TL'den 8.299 TL'ye çekerek PlayStation 5 ile eşitledi.

1.000 TL DÜŞÜK SATIŞ FİYATI!

Vatan Bilgisayar üzerinden satışa konulan Microsoft Xbox Series X model oyun konsolu için ön sipariş alınıyor. Henüz resmi olarak satışa konulmayan oyun konsolu 10 Kasım'dan itibaren resmen satışa çıkacak. Satışa çıktığında ise Microsoft Xbox Series X model oyun konsolunun yeniden 9.299 TL'ye yükselip yükselmeyeceği bilinmiyor.

Microsoft'tan gelen bu hamleye Sony'nin bir cevap verip vermeyeceği ise henüz bilinmiyor. Ancak oyun konsolları arasındaki rekabetin artması Türkiye'de bu ürünü satın alacak olanlara yarayacak. İlerleyen günlerde indirimli fiyatların ne şekilde güncelleneceği merak ediliyor.

isbilgisi.com