Otomobil Piyasasında Yeni Dönem! 2020 Yılında En Çok Hangi Lüks Otomobil Markaları Satıldı?

Pandemi döneminde Türkiye'de otomobil sektöründe ciddi bir toparlanma görüldü. Araç satış oranlarında rekor seviye hedeflenirken en çok satılan lüks otomobil markaları hangileri oldu?

OTOMOBİL 23.06.2020 - 22:40 23.06.2020 - 22:40

Otomobil piyasasında yaşanan değişimlerin ardından artan satışlar hem araç almak isteyen vatandaşları hem de otomobil firmalarını yakından ilgilendiriyor. Salgın sonrasında satışların yavaşlaması ve daralan sektörün zor günler yaşamaları beklenirken, insanların araç ihtiyacının gündeme gelmesi ve ardından kamu bankalarının başlatmış oldukları kredi kampanyaları son derece ilgi çekiyor.

Sektör temsilcileri tarafından hazırlanan detaylı bir rapor sonrasında Türkiye otomobil ve hafif ticari pazarında mayıs ayının sonunda bir önceki yılın aynı dönemi ile karşılaştırma yapıldığında pandemiye rağmen yüzde 20.1 oranında artış yaşandığı belirlendi. Sadece mayıs ayında yapılan satışlar sonrasında 183.095 adet araç satılmış oldu.

2020 Yılında En Çok Satılan Lüks Otomobil Modelleri

2020 yılında en çok satılan lüks otomobil markaları arasında Aston Martini yer alıyor. Markanın en çok satılan modeli ise V8 Vantage oldu.

Diğer bir model ise BENTLEY oldu. Markanın  GT V8 modeli en fazla tercih edilen modellerden birisi oldu.

Lüks otomobil denilince akla gelen Lambarghini de en çok tercih edilen modeller arasında yer alıyor. Urus modeli otomobil severlerin gözdesi oldu.

Lüks araç düşkünleri için Maserati Levante modeli ile en çok tercih edilen ve satılanlar arasında yer alıyor.

Lüks otomobil denilince akla gelen Ferrari’nin ise 488 Pista modeli araç severlerin gözdesi haline geldi.

Lüks otomobil markaları arasında Alfa Romeo en çok satılan Giulietta modeli ile dikkat çekmeye devam ediyor.

Son dönemlerin en gözde markalarından olan Smart görünüşü ve küçüklüğü ile Smart Fortwo modeliyle dikkat çekmeye devam ediyor.

Mazda MX-5 modeli ile birlikte kırdığı rekorla 49 adet satış oranına ulaşmış.

isbilgisi.com