Ana Sayfa DÜNYA Otobüse Saldırı Düzenlendi Ölü ve Yaralı Sayısı Çok Yüksek

Otobüse Saldırı Düzenlendi Ölü ve Yaralı Sayısı Çok Yüksek

Pakistan da düzenlenen terör saldırısında 14 kişinin hayatını kaybettiği açıklandı.

23
0
Paylaş

Pakistan’ın güneybatısındaki bir bölgede yolcu otobüsüne silahlı saldırı düzenlendi ve düzenlenen saldırıda 14 kişi vurularak öldürüldü. Pakistan’ın Belucistan eyaletinde, otobüse düzenlenen terör saldırısında 14 yolcu hayatını kaybetti.

Konuyla alakalı Eyaletin İçişleri Bakanı Haydar Ali, Fransız AFP ajansına yapmış olduğu açıklamada 20’den fazla teröristin “Cephe Birlikleri” üniformalarını giyerek otobüsü durdurdu ve ardından 14 kişiyi taradığı iddia edildi. Teröristler Ali “Makran Otoyolu’nda Karaçi’den Ormara kentine 4 otobüsü ardından aralarında 14 yolcuyu tarayarak öldürdüler. Ölenlerin arasında Pakistanlı olduğu ve bir donanma subayı olarak görev yapan sahil güvenlik görevlisinin olduğu da açıklandı.

Bakanlık yapmış olduğu açıklamada kaçan saldırganların bulunması için büyük çaplı bir operasyon düzenlendiğini duyurdu. Başbakan İmran Han da yapılan saldırıyı kınayan mesajlar gönderdi. Yapılan saldırıyı şu ana kadar üstlenen bir terör örgütü olmadı.

Belucistan eyaletinin başkenti Quetta’da geçtiğimiz haftalarda bir terör saldırısı daha düzenlenmiş ve 20 kişi hayatını kaybetmişti. Bu bölgede IŞİD’in son derece aktif olduğu biliniyor. Pakistan ordusu 2014 yılından bu yana militanları hedef alan operasyonlar yapıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here