Ana Sayfa EKONOMİ Otobüs Firmaları Uçak Bileti Satıyor

Otobüs Firmaları Uçak Bileti Satıyor

Otobüs firmaları ek gelir elde etmek için uçak bileti satıyor.

5
0
Paylaş

Türkiye’deki otobüs firmaları her geçen gün yolcu bulmakta zorlanıyor. Ulaşım alanındaki pazar payı her geçen gün daralan otobüs firmaları bu yüzden farklı alanlara yönelmeye başladı.

Bazı otobüs firmaları ekonomik sorunlardan dolayı uçak bileti satmaya başladı. İstanbul Otogar Esnaflar Derneği başkanı Şahap Önal “ekonomik sorunlardan dolayı firmaların farklı adımlar attığını açıkladı. Otobüs firmalarının son yıllarda artan maliyet tablosundan dolayı zor günler yaşadığı biliniyor. Bazı otobüs firmaları da internet siteleri aracılığı ile birlikte uçak bileti satıyor sektör yetkililerine göre ilerleyen dönemde otobüs firmalarının internet üzerinden uçak bileti satışını çok daha yoğun olacağını düşünüyorum.”

Otobüs firmalarının artık istediği paraları kazanamadığını söyleyen Şahap oynayan satış belgesi alarak uçak bilet satmaya başlayan çok sayıda otobüs firması var. Firmalar yüzde yirmi civarında para kazanıyor yani 500 liralık bilet satıyor sabunun yüzde on sekizi hemen hemen firmaya kalıyor.

“Konuyla alakalı açıklamalar yapan Türkiye Otobüsçüler Federasyonu Başkanı Mustafa Yıldırım da firmalar seyahat acentesi belgesi almak kaydıyla uçak bileti satışı yapabiliyor. Erken davranarak bu belgeyi alan otobüs firmaları pazardan payını almak için satışlara başladılar.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here