Opet Kart Başvuru, Avantajları, Puan Öğrenme ve Aktivasyon İşlemleri

Opet kart başvuruları, istasyonlara başvuru yoluyla yapılabilmektedir. Ücretsiz akaryakıt kazanmak, kampanyalardan yararlanmak ve aktivitelerle kartınızı kullanmak için kart aktivasyonu yapmanız yeterlidir. Opet kart, Opet Petrolcülük tarafından verilen bir sadakat kartıdır. Kart içerisinde biriken puanlar akaryakıt alımı konusunda sadece Opet istasyonlarında harcanabilir

ÖNEMLİ BAŞLIKLAR 21.04.2020 - 20:48 21.04.2020 - 20:48

Opet kart başvuruları, istasyonlara başvuru yoluyla yapılabilmektedir. Ücretsiz akaryakıt kazanmak, kampanyalardan yararlanmak ve aktivitelerle kartınızı kullanmak için kart aktivasyonu yapmanız yeterlidir. Opet kart, Opet Petrolcülük tarafından verilen bir sadakat kartıdır. Kart içerisinde biriken puanlar akaryakıt alımı konusunda sadece Opet istasyonlarında harcanabilir. Bunun dışındaki harcamalarda kişiler, Paro üye iş yerlerinden kart alımı yapabilmektedir.Ayrıca kart alımları, Opek istasyonlarından alınabilmektedir. 

Opet Kart İstasyonlardan Nasıl Alınır?

İstasyonlardan Opet kart alımı, yapılan akaryakıt harcamalarının hemen ardından alınabilmektedir. Paropuan kazanımı sağlayan kart, akaryakıt harcamanızdan hemen sonrayetkiliye müracaat etmeniz halinde size verilmektedir. Bunun için sizden ad, soyad, cep telefonu  numarası, e- posta adresi istenecektir. Kartınız, kullanmakta olduğunuz cep telefonuna tanımlanır. Bu nedenle cep telefonundan yapacağınız işlemle kartınızı kontrol edebilir, içerisindeki puanı görebilirsiniz. Bunun yanında gelecek onay kodunu yetkiliye söyleyerek kartınızı aktive etmeniz gerekecektir. Aktivasyonun hemen sonrasında kartınızla ilk alışverişinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Opet Kart Puanları Nasıl Öğrenilir?

Opet kartta biriken puanları öğrenmek için şu yollara başvurulabilir:

•    Online İşlem Merkezi üzerinden, puan işlemleri bölümünden kart içinde birikmiş puanlar öğrenilebilir.
•    İstasyon görevlisinin paro ekranı sayesinde istasyonlardan öğrenilebilir.
•    Kiosk cihazlarını kullanarak istasyonlardan öğrenilebilir.
•    OPET Mobil uygulaması aracılığıyla, uygulamanın indirildiği cep telefonundan öğrenilebilir.
•    OPET çağrı merkezi 444 67 38 numaralı telefondan öğrenilebilir.

Belirtilen şekillerde Opet kart içerisinde birikmiş para öğrenilebilmektedir. 

Opet Kartta Para Biriktirmek İçin Neler Yapılmalıdır?

Opet kartta para biriktirme yolları, benzin, dizel ya da otogaz alımı sonrasında market kasasına Opet kartınız olduğunu beyan etmektir. Market kasalarından Opet kart içerisinde puan yükleme işlemi gerçekleşmektedir. Her 100 TL tutarındaki otogaz ya da benzin alımında 50 paropuan kazanmış olursunuz. 50 paropuanın TL olarak karşılığı, 50 kuruştur. Sadece akaryakıt alımlarında kullanılabilecek bu paropuanlar, Opet dışındaki diğer Paro üyesi iş yerlerinde de kazandırmaktadır. Kart içerisindeki puanlar sadece Opet iş yerinde kullanılmakta iken, puan kazanma işlemi tüm Paro iş yerleri için geçerlidir. 

Opet Kartımın İçindeki Puanı Nasıl Öğrenirim? 

Opet kartta biriken puanı öğrenmek için SMS işlemini kullanabilirsiniz. SMS ile Opet kart puanı öğrenmek için yapmanız gerekenler şu şekildedir:

•    Cep telefonunuzun SMS bölümünü açıp yeni mesaj bölümüne girin.
•    PARO yazıp bir boşluk bırakın.
•    Opet kartınızın üzeride bulunan 16 haneli Opet kart numaranızın son 10 hanesini girin.
•    Devamında BÜYÜK harflerle AD, SOYAD, DOĞUM TARİHİ bilgilerinizi, aralarında birer boşluk bırakarak girin.
•    Doğum tarihinizi gün/ ay/ yıl şeklinde girin.
•    Mesajı 6738’e gönderin.

Bu şekilde kartınızda bulunan puanları öğrenebilirsiniz. Bunun yanında mesajın başına yazacağınız PARO’nun anlamı, sözleşme kapsamında kart kampanyalarını mesajla haber almayı onaylamanızdır. Bu mesajı bir kez attıktan sonra kart kampanyaları ile ilgili bilgilendirme SMS’leri cep telefonunuza SMS olarak gönderilir. Her cep telefonu numarası üzerine 1 Opet Kart kullanılabilir. Bir numara üzerine birden fazla kart alımı mümkün değildir. 

Opet Kart Avantajları

Opet kart almanın faydaları, kampanyalardan yararlanmanı ve daha fazla akaryakıt fırsatını kullanmanız yönünde olacaktır. kart kampanyaları, akaryakıt, otogaz, benzin ve petrol alımlarında geçerlidir. LPG’li araçlar dahil, tüm araç tipleri kart kampanyalarından yararlanabilir. Bu kampanyalarla elde edilen Paro Puanlar, Paro üye iş yerlerinin tamamında harcanabilir. Ancak akaryakıtta harcama yapılacaksa, sadece OPET iş yerlerinde bu puanlar geçerli olacaktır. Opet kart kullanımı için Opet iş yerlerinden aktivasyonun açılması ve kartın faaliyete geçirilmesi gerekmektedir.