Teknolojinin gelişmesi sonucunda hayatımıza dahil olan ve bugün yaş, cinsiyet, statü fark etmeksizin herkesin elinde akıllı telefonlar, geniş bir pazar payına sahip oldu. Bunun ile birlikte teknoloji şirketlerinin aralarında kızışan rekabet, ürünlerin hem yazılımsal hem de donanımsal olarak farklı özelliklere sahip olmalarını sağladı. 

Teknoloji devi olarak bilinen Apple tarafından üretilen akıllı telefonlar bugün oldukça yüksek bir pazar payına ulaşmışken Samsung da günden güne başarısını ortaya koymaya devam ediyor. Bu kapsamda sektörde yer alan diğer şirketler kendilerini geliştirebilmek adına yeni adımlar atmaya devam ederlerken son yollarda Çinli teknoloji şirketi OnePlus’tan beklenmeyen bir çıkış geldi. 

Akıllı telefon üretmek amacı ile yola çıkan OnePlus, fiyat- performans ürünleri sayesinde tüketicilerin dikkatlerini çekmeyi başardı. Öyle ki Apple ve Samsung’da dahi kafa tutmaya başlayan OnePlus, geçtiğimiz günlerde hizmet kapsamını genişletme kararı aldığını açıkladı. Oyun sektörüne giriş yapan OnePlus, yeni ürünlerine ilişkin açıklamalarda bulundu. 

Dacia'dan gezi tutkunlarına müjde! Arka kısmı yatak odasına çeviren uyku paketi tanıtıldı Dacia'dan gezi tutkunlarına müjde! Arka kısmı yatak odasına çeviren uyku paketi tanıtıldı

ÖNCE MONİTÖRLERİ DUYURDU!

Tek bir alan ile sınırlı kalmak istemeyen Çinli teknoloji şirketi OnePlus, geçtiğimiz haftalarda herkesi şaşırtan bir karar aldı. Oyun sektörüne giriş yaptığını duyuran firma, oyuncular için 2 farklı monitör tasarladı. 

KLAVYENİN MÜJDESİNİ VERDİ!

oneplus-oyun-sektorune-giris-yapti-cinli-firma-monitorden-sonra-klavyeler-icin-kollari-sivadi

2 adet oyuncu monitörünü tanıtan Çinli OnePlus, son dakika açıklaması ile yeni bir haber daha verdi. OnePlus tarafından yapılmış olan resmi açıklamaya göre şirketin oyuncular için mekanik bir klavye üzerinde çalışmaya başladığı öğrenildi. 

Özelliklerine ilişkin net bir açıklamanın bulunmadığı mekanik klavye oyun tutkunlarını heyecanlandırırken şimdilik gelen bilgilere göre kullanıcılar klavye sayesinde yüzde 100 özgür olacak. Klavyede tuş kombinasyonları olacak. 

Resmi bir açıklama yapılmamış olmasına rağmen OnePlus mekanik klavyenin üretimine Mart 2023 tarihinde başlayacak. Tahminlere göre klavye Mayıs 2023 tarihinde satışa çıkarılacak. Ancak çok fonksiyonlu olması beklenen mekanik klavyeni Türkiye pazarında satılıp satılmayacağı henüz bilinmiyor.